Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 24 maj 2015 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W modlitwie prosimy, by odnawiał naszą wiarę i oblicze polskiej ziemi. Szczególnie prosimy o światło Ducha Świętego i dar mądrość dla Polaków w czasie trwania drugiej tury wyborów Prezydenta Rzeczpospolitej.

2. W naszym kapucyńskim kościele w Orchówku, w dzisiejszą Uroczystość święcenia kapłańskie przyjmie br. Kamil Sochacki. Polecamy naszego współbrata Waszym modlitwom.

3. Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym dobiega końca możliwość przyjęcia przez wiernych Komunii świętej wielkanocnej.

4. Jutro w liturgii Kościoła przeżywamy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego.

5. W najbliższy wtorek 26 maja zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 18.00, następnie o godz. 18.30 włączymy się w tradycyjne nabożeństwo majowe. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji duchowego i fizycznego uzdrowienia. Po Eucharystii dalsza ciąg modlitwy wstawienniczej.

6. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień ten daje dobrą okazję, aby podziękować Bogu za dar Chrystusowego kapłaństwa w Kościele oraz otoczyć opieką duchową i modlitewną kapłanów.

7. W niedzielę 31 maja ulicami Lublin przejdzie Marsz Życia pod hasłem: „Rodzina – Wspólnota – Polska”. Tematem tegorocznego marszu jest troska rodziców o wychowanie i bezpieczną edukację swych dzieci. Również w tym dniu od godz. 13.00 na Placu Litewskim odbędzie się Lubelski Dzień Dziecka.

8. Grupa modlitwy św. o. Pio zaprasza w dniach 13-14 czerwca do udziału w czuwaniu modlitewnym w Krakowie – Łagiewnikach. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Koszt wyjazdu 70 zł.

9. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

10. Brat Michał Saniewski, który przez wiele lat pracował przy tym kościele a obecnie jest misjonarzem w Gabonie, pragnie przez chwilę podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami pracy misyjnej. Brat Michał prosi również o ofiary, które będą przeznaczone jako wsparcie misjonarzy żyjących i pracujących w Gabonie.

Komentowanie jest wyłączone