Niedziela Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020

  1. W dzisiejszą niedzielę Trójcy Świętej, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym dobiegła końca możliwość spowiedzi i przyjęcia przez wiernych Komunii św. wielkanocnej.
  2. W najbliższy czwartek 11 czerwca przypada Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało J. W Archikatedrze, która jest naszym Kościołem parafialnym , uroczystość rozpocznie się Mszą świętą o godz. 10:00, pod przewodnictwem Pasterza Archidiecezji Lubelskiej Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Po Eucharystii ok. godz. 11.15 wyruszy krótka procesja do Kościoła św. Ducha W naszym kapucyńskim kościele w tym dniu Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.Tj o godz. 6.00 , 7.00 , 8.30 , 10.00 , 11.30 , 13.00 , i o godz. 19.00.
  3. Miesiąc czerwiec poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.Zachęcamy do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym, które w naszym Kościele odprawiane jest codziennie o godz. 18.30
  4. W piątek 12 czerwca wspomnienie błogosławionych : Aniceta Koplińskiego, Henryka Krzysztofika, Floriana Stępniaka prezbiterów, Feliksa Chojnackiego i Floriana Duckiego, zakonników kapucyńskich oraz 103 towarzyszy męczenników. Pięciu zakonników kapucyńskich uwiecznionych jest na obrazie po lewej stronie prezbiterium naszego kościoła. W tym dniu zapraszamy w wigilię 13 dnia miesiąca na nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30 na Mszę św. o godz. 19.00 i po Eucharystii na różaniec.
  5. W sobotę 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz. 8.40 na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, na Mszę św. o godz. 9.00 i na różaniec po Eucharystii. W tym dniu wspominamy także św. Antoniego z Padwy.
  6. Przy frontonie naszego Kościoła trwają prace związanie z montażem cokołu z kamienia piaskowego.Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają te prace swoimi ofiarami, przekazywanymi w zakrystii kościoła lub wpłacanymi na konto naszego klasztoru.
  7. W zakrystii można nabyć prasę katolicką, Zapraszamy
  8. W duchu eucharystycznego dziękczynienia wyrażamy naszą braterską wdzięczność wszystkim, którzy nawiedzają nasz kościół, wspólnie z nami się modlą, korzystają z sakramentów św., adorują Najświętszy Sakrament. Szczerze dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone