Niedziela Trójcy Świętej – 27 maj 2018 r.

1.  W dzisiejszą niedzielę Trójcy Świętej, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym dobiegła końca możliwość spowiedzi i przyjęcia przez wiernych Komunii św. wielkanocnej.

2.  Najbliższy wtorek jest ostatnim w miesiącu maju. Zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą uzdrowienia. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 1800 adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1830, włączymy się w nabożeństwo majowe, po którym w intencji uczestników zostanie odprawiona Msza św., a po Eucharystii dalszy ciąg modlitwy uzdrowienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

3.  Główne uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczną się w czwartek 31 maja o godz. 1000 przed archikatedrą. Stąd wyruszy procesja i skieruje się przez Bramę Trynitarską na Stare Miasto, gdzie ulicą Rybną i Noworybną przejdzie do ul. Lubartowskiej.Następnie procesja skręci w ul. Kowalską, którą przejdzie na Plac Zamkowy, gdzie będzie miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika.Na trasie procesji będą usytuowane ołtarze: na Placu Katedralnym, przy ul. Rynek 8, na ul. Lubartowskiej przy poczcie, na Placu Zamkowym. Tradycyjnie wieczorem o godz. 1930, pod zamkiem odbędzie się Koncert Chwały.Tegoroczna, 16 edycja, w nawiązaniu do przeżywanego w Kościele w Polsce roku Ducha Świętego, zatytułowana została: „owocem Ducha jest miłość”.

4.  W naszym kapucyńskim kościele w uroczystość Bożego Ciała, Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 1000 i o godz. 1130.

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, a więc jest to okazja do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym po Mszy św. o godz. 900.

6.  W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym, które w naszym kościele odprawiane będzie codziennie o godz. 1830.

7.  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do uwielbienia Maryi w tajemnicy jej Niepokalanego Serca. O godz. 900 Msza św. wotywna, a po Mszy św. wspólne uwielbienie Maryi.

8.  W duchu eucharystycznego dziękczynienia wyrażamy naszą braterską wdzięczność wszystkim, którzy nawiedzają nasz kościół, wspólnie z nami się modlą, korzystają z sakramentów św., adorują Najświętszy Sakrament. Szczerze dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone