Niedziela Trójcy Świętej – 22 maj 2016 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Trójcy Świętej, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym dobiegła końca możliwość przyjęcia przez wiernych Komunii świętej wielkanocnej.

2. Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej przy ul. Narutowicza 6 zaprasza na koncert: „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II: Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”. Koncert odbędzie się dziś o godz. 1900.

3. Jutro 23 maja zapraszamy na spotkanie ze św. Ojcem Pio. Początek nabożeństwa o godz. 1800, następnie nabożeństwo majowe i o godz. 1900 Msza św. wotywna. W zakrystii można składać kartki z intencjami.

4. Główne uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczną się w czwartek 26 maja o godz. 1000 przed archikatedrą. Stąd wyruszy procesja w stronę ul. Królewskiej, następnie ul. Lubartowską, po czym skręci w ul. Świętoduską i podąży na ul. Krakowskie Przedmieście. Następnie ul. Królewską powróci na plac katedralny, gdzie odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Abp Stanisława Budzika. Ołtarze będą usytuowane odpowiednio: Pierwszy – przy kościele pojezuickim. Drugi – przy kościele Karmelitów Bosych. Trzeci – przy kościele pw. Świętego Ducha, zaś czwarty na placu katedralnym.

5. W uroczystość Bożego Ciała, po raz szesnasty odbędzie się w Lublinie „Koncert Chwały”. Z powodu remontu Placu Litewskiego spotykanie będzie miało miejsce na Placu Katedralnym. Koncert, który w tym roku odbywać się będzie pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”, rozpocznie się o godz. 1900.

6. W naszym kapucyńskim kościele w uroczystość Bożego Ciała Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 1000 i o godz. 1130.

7. W maju przypada 70. rocznica ingresu bp. Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej. Z tej okazji Fundacja Nasza Tradycja zaprasza do Archikatedry Lubelskiej na wystawę pt. „Dzieci moje!”.

8. W duchu eucharystycznego dziękczynienia wyrażamy naszą braterską wdzięczność wszystkim, którzy nawiedzają nasz kościół, wspólnie z nami się modlą, korzystają z sakramentów św., adorują Najświętszy Sakrament. Szczerze dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone