Niedziela Trójcy Świętej – 16 czerwca 2019

  1. W dzisiejszą niedzielę Trójcy Świętej, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym dobiegła końca możliwość spowiedzi i przyjęcia przez wiernych Komunii św. wielkanocnej.
  2. Główne uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczną się w czwartek 20 czerwca.. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą na Placu Katedralnym o godz. 10:00, pod przewodnictwem Pasterza Archidiecezji Lubelskiej Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Serdecznie zapraszamy Kapłanów, Osoby życia konsekrowanego,i Wiernych świeckich do wspólnej modlitwy.
    Po Eucharystii ok godz. 11.15 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie wiodła następującymi ulicami: z Placu Katedralnego ul. Królewską, Prymasa Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem„ Królewską na Plac Katedralny Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium (Wyszyńskiego 6), przy kościele św. Pawła (Bernardyńska 5). przy kościele św. Ducha ( Krakowskie Przedmieście 2) oraz przy kościele św. Piotra (Królewska 9) Zakończenie procesji zaplanowane jest na godz.13:00
  3. W naszym kapucyńskim kościele w uroczystość Bożego Ciała, Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 10:00 i o godz. 11:30.
  4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 9 do 16 września i do Fatimy od 11 do 18 października tego roku. Program i bliższe informacje na temat udziału w pielgrzymkach można otrzymać w zakrystii naszego Kościoła lub u O. Henryka Cieniucha
  5. W zakrystii można nabyć prasę katolicką. Zapraszamy
  6. W duchu eucharystycznego dziękczynienia wyrażamy naszą braterską wdzięczność wszystkim, którzy nawiedzają nasz kościół, wspólnie z nami się modlą, korzystają z sakramentów św., adorują Najświętszy Sakrament. Szczerze dziękujemy za złożone ofiary oraz za wszelkie oznaki życzliwości. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone