NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 15 czerwiec 2014 r.

1. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wydarzenie to połączone jest z procesją eucharystyczną do czerech ołtarzy ustawionych na trasie od Katedry lubelskiej do Placu Litewskiego. Przed naszym kościołem ustawiony będzie jeden z ołtarzy. Wyjście procesji z katedry o godz. 10.00, a Msza św. przy czwartym ołtarzu na Placu Litewskim około godz. 11.00. Udział w procesji jest wyrazem czci oddawanej Jezusowi Eucharystycznemu, publicznym świadectwem wiary oraz daje kolejną możliwość uzyskania odpustu zupełnego. W tym dniu Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Informujemy, że nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i o godz. 11.30.

2. Koncert Chwały na Placu Litewskim w Lublinie, który organizowany jest nieprzerwanie przez ponad dekadę stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana „W blasku świętości” odbędzie się tradycyjnie w wieczór Uroczystości Bożego Ciała. Początek o godz. 19.30.

3. W dniach 10 i 11 czerwca br. obradowało w Warszawie zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Jednym z ważnych zadań tego zgromadzenia był wybór nowego sekretarza generalnego Konferencji. Został nim biskup pomocniczy naszej archidiecezji Artur Miziński.

4. Ze względu na wymianę przewodów instalacji elektrycznej, kaplica adoracji będzie nieczynna w poniedziałek i wtorek. Będzie natomiast możliwość adorowania Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w ołtarzu głównym po Mszy św. o godz. 9.00 i po Mszy św. o godz. 15.30. W tych dniach nie będzie udzielana Komunia św. poza Mszą św.

5. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym. W naszej świątyni codziennie o godz. 18.30 wspólnie śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmawiamy Akt Oddania, słuchamy krótkiego rozważania i otrzymujemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Obiecujemy codzienną modlitwę z prośbą o obfite błogosławieństwo Boże dla naszych dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone