Niedziela Palmowa – 29 marzec 2015 r.

1. Dziś rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne. Potrwają do Wielkiej Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy św. o godz.: 9.00; 15.30 i 19.00. Ofiary zbierane na tacę przez te trzy dni przeznaczone są na potrzeby naszego kapucyńskiego Seminarium na Poczekajce.

2. „Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu… Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem”. Zachęcamy dziś do wsparcia inicjatywy wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która zaprasza na kiermasz ciast świątecznych. Celem akcji jest pomoc najuboższym członkom wspólnoty. Przy okazji będzie można nabyć „Chleb Dobroci” na stół świąteczny w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Kiermasz będzie w Sali Tercjarskiej obok kościoła.

3. W najbliższy wtorek 31 marca zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową. O godz. 19.00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym. Po Eucharystii dalszy ciąg modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

4. W naszym kościele spowiedź w Wielkim Tygodniu, będzie:

– w czasie trwania rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. od 6.00 do 20.00.

– w Wielki Czwartek od 6.00 do 17.30. W południe od godz. 12.30 do 13.00 będzie przerwa na życzenia z okazji Dnia Kapłanów.

– w Wielki Piątek od 6.00 do 17.30. Informujemy, że w naszym kościele nie będzie tzw. Nocy Konfesjonałów. W ramach tejże akcji duszpasterskiej wyznaczone są inne kościoły w śródmieściu Lublina.

– w Wielką Sobotę spowiadamy od 6.00 do 19.30.

5. Program celebracji Triduum Paschalne jest następujący:

– w Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18.00. Po zakończeniu Eucharystii zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy, która potrwa do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu jest tylko jedna Msza św. Informujemy, iż w katedrze Msza św. Krzyżma odprawiona będzie o godz. 10.00.

– w Wielki Piątek zapraszamy do naszego kościoła o godz. 7.00 na wspólną Liturgię Godzin. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie trwać będzie do godz. 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

– w Wielką Sobotę ponownie zapraszamy do naszego kościoła o godz. 7.00 na wspólną Liturgię Godzin. Od godz. 8.00 można przynosić pokarmy do poświęcenie na stół wielkanocny. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00. Nie będzie procesji w kościele. Prosimy przynieść świece.

6. Informujemy, że w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalów i Adoracji Krzyża. Składamy podziękowania za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wyrażamy naszą wdzięczność za ofiary złożone jako jałmużna wielkopostna na rzecz młodzieży, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, ubogich oraz za ofiary złożone dla naszego kościoła i klasztoru. Niech Wasza hojność będzie wynagrodzona Bożym błogosławieństwem, o które codziennie prosimy w naszych kapucyńskich modlitwach.

Komentowanie jest wyłączone