Niedziela Palmowa, 24 marca 2013

1. Rozpoczęte dziś rekolekcje wielkopostne będą trwały do Wielkiej Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w dni powszednie na Mszach św. o godz. 9:00, 15:30 i 19:00. Serdecznie zapraszamy.

2. Zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia we wtorek, 26 marca, które tradycyjnie rozpoczniemy o godz. 18:00 modlitwą różańcową. Msza Święta o godz. 19:00 będzie sprawowana w intencji uczestników, a po niej w modlitwie wstawienniczej wypraszać będziemy łaskę uzdrowienia i duchowej odnowy.

3. Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego w naszym kościele będzie następujący: W Wielki Czwartek: koncelebrowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do 22:00.

W Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie do 24:00. Przypominamy, że w Wielki Piątek wszystkich wiernych obowiązuje post ilościowy i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post ścisły.

W Wielką Sobotę: Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00 bez procesji w kościele. W sobotę do kościoła na liturgię przychodzimy ze świecami. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 8:00. W Wielki Piątek i w Sobotę zapraszamy na wspólną modlitwę poranną. Będziemy modlić się Liturgią godzin, odmawiając Godzinę Czytań i Jutrznię o godz. 6:30.

4. Informujemy, że w Niedzielę Zmartwychwstania i w Poniedziałek Wielkanocny w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 6:00 rano. Zachęcamy do dobrego przeżycia Spowiedzi sakramentalnej. W tym tygodniu spowiadamy od godz. 6.00 do późnych godzin wieczornych, a w Triduum Paschalne do rozpoczęcia liturgii. Włączając się w dzieło ewangelizacyjne „Noc Konfesjonałów” w Wielki Piątek 29 marca będziemy spowiadać dodatkowo w godzinach od 21.00 do 24.00. Z tyłu kościoła wyłożone są foldery z rachunkiem sumienia. Mogą być pomocne w przygotowaniu do spowiedzi. Zachęcamy do ich nabycia.

5. Siostry i bracia z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wspólnoty „Porcjunkula” zapraszają na kiermasz domowych wypieków, dziś od godz. 9.30 obok kościoła – wejście przez metalową bramę. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczony jest na pomoc najuboższym siostrom i braciom ze Wspólnoty w wyjeździe na Rekolekcje. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie.

Komentowanie jest wyłączone