Niedziela Palmowa – 13 kwiecień 2014 r.

1. Dziś rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne. Potrwają do Wielkiej Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy św. o godz. 9.00; 15.30 i 19.00. Ofiary zbierane na tacę przez te trzy dni przeznaczone są na potrzeby braci kapucynów z Białorusi.

Dziś o godz. 18.15 odprawiamy po raz ostatni Gorzkie Żale. W ramach tego nabożeństwa bracia ponowicjusze przegotowali krótki koncert pieśni pasyjnych. Serdecznie zapraszamy.

2. „Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu”. Ci, którzy dają jałmużnę, nasyceni będą życiem”. Zachęcamy dziś do wsparcia inicjatywy wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która zaprasza na kiermasz ciast świątecznych. Celem akcji jest pomoc najuboższym członkom wspólnoty. Przy okazji będzie można nabyć „Chlebek Dobroci” na stół świąteczny w ramach akcji Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu, będzie w następujących godzinach:

– w czasie trwania rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) od 6.00 do 20.00.

– w Wielki Czwartek od 6.00 do 17.30. W godz. od 12.30 do 13.00 będzie przerwa na życzenia z okazji Dnia Kapłanów.

– w Wielki Piątek od 6.00 do 17.30. Informujemy, że w naszym kościele nie będzie tzw. Nocy Konfesjonałów. W ramach tejże akcji duszpasterskiej wyznaczone są inne kościoły w śródmieściu Lublina.

– w Wielką Sobotę od 6.00 do 19.30.

– w każdy piątek Wielkiego Postu będą dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 18.00, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 19.30;

– w Niedzielę Palmową o godz. 18.15 odprawiamy Gorzkie Żale. W ramach tego nabożeństwa bracia ponowicjusze przegotowali również krótki koncert pieśni pasyjnych. Serdecznie zapraszamy.

4. Święte Triduum Paschalne będzie mieć następujący program w naszym kościele:

– w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18.00. Po zakończeniu zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22.00. Przypominamy, że w tym dniu jest tylko jedna Msza św. Informujemy, iż w katedrze Msza św. Krzyżma odprawiona będzie o godz. 10.00.

– w Wielki Piątek zapraszamy do naszego kościoła o godz. 6.30 na wspólną Liturgię Godzin. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie trwać będzie do godz. 22.00. Zachęcamy do włączenia się w Drogę Krzyżową, która od godz. 20.00 przejdzie ulicami Starego Miasta. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

– w Wielką Sobotę ponownie zapraszamy do naszego kościoła o godz. 6.30 na wspólną Liturgię Godzin. Od godz. 8.00 można przynosić pokarmy do poświęcenie na stół wielkanocny. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00 bez procesji w kościele. Prosimy na liturgię przynieść świece.

5. Informujemy, że w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.

6. Przez cały Wielki Post w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalów przygotowywaliśmy się duchowo do przeżycia kanonizacji bł. Jana Pawła II. Uwieńczeniem tych przygotowań i uczczeniem świętego Jana Pawła II będzie Koncert Chwały. Odbędzie się on w naszym kościele 27 kwietnia po Mszy św. o godz. 19.00. Koncert przygotowują: Grupa Odnowy w Duchu Świętym i Młodzieżowy Zespół Muzyczny ELEOS. Obydwie grupy działają przy naszym kościele.

7. Jeszcze raz kierujemy prośbę w imieniu Dużych Rodzin. W dniach od 20 do 22 czerwca w Lublinie odbędzie się II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Przyjedzie do naszego miasta ponad 1500 osób z całej Polski. Już teraz organizatorzy proszą o pomoc i szukają rodzin, które przyjęłyby do swych domów duże rodziny z Polski. Konkretnie chodzi o trzy noclegi i trzy śniadania dla rodzin, które liczą od 5 do 10 osób.

8. Serdecznie dziękujemy za już złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy bardzo za wszystkie ofiary złożone jako jałmużna wielkopostna rzecz młodzieży, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz za ofiary złożone dla naszego klasztoru. Na Waszą hojność wszyscy obdarowani odpowiadamy naszą modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone