Niedziela Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia 2013

1. W dniu dzisiejszym po wielkopostnej przerwie, wracamy do odmawiania w niedziele w kościele modlitwy liturgicznej zwanej Nieszporami, początek celebracji o godz. 18:30. Zapraszamy do codziennej modlitwy: Koronki do Bożego Miłosierdzia odmawianej każdego dnia o godz. 15:00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

2. W poniedziałek 8 kwietnia przypada, przeniesiona z poniedziałku 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która w Kościele jest Dniem Świętości Życia. Msze święte w tym dniu sprawowane będą jak w dzień powszedni. Na Mszy o godz. 15.30 nastąpi złożenie deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i modlitwa za dzieci nienarodzone. Tegoroczny Lubelski Marsz Życia pod hasłem „Kierunek: Rodzina” przejdzie ulicami Lublina w niedzielę – 26 maja 2013. Już dziś zapraszamy do udziału, aby w ten sposób ukazać wartość rodziny jako związku mężczyzny i kobiety oraz wartość życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.

3. W środę 10 kwietnia przypada 3. rocznica katastrofy smoleńskiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji ofiar tego tragicznego wydarzenia i w intencjach naszej Ojczyzny.

4. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 13:00 oraz spotkanie w sali duszpasterskiej, na którym prelekcję wygłosi Pani poseł na Sejm RP Elżbieta Kruk, na temat: „Media w Polsce – prawda czy zakłamanie”.

5. Dziękujemy za życzenia wielkanocne skierowane pod adresem naszej kapucyńskiej wspólnoty, za modlitwę i ofiary materialne. Odwzajemniamy codzienną pamięcią w modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone