Niedziela Męki Pańskiej – 5 kwietnia 2020

  1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia.W liturgii Kościoła jest to najważniejszy czas rozważania tajemnic naszego zbawienia, którego centrum stanowi Triduum Paschalne. Dla każdego wierzącego przeżycie tych dni jest wyjątkowe jednak w tym roku, w związku z sytuacją jaką przeżywamy w Polsce i na świecie, liturgie tych dni będą sprawowane w kościołach bez udziału wiernych. Prosimy Was, żebyście to przyjęli w duchu jeszcze większej ofiary i posłuszeństwa z miłości do Kościoła, pozostając w Waszych domach bo w kościele nie może przebywać więcej jak 5 osób nie licząc posługujących przy ołtarzu W naszym kościele spowiedź w Wielkim Tygodniu, będzie: w (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. od 9:30 do 20:00 z przerwami podczas mszy św. o godz. 15.30 i 19.00. W Wielki Czwartek od 6:00 do 17:30. W południe od godz. 12:30 do 13:30 będzie przerwa na życzenia z okazji Dnia Kapłanów; W Wielki Piątek od 6:00 do 17:30. W Wielką Sobotę spowiadamy od 6:00 do 19:30. Program celebracji w Triduum Paschalne będzie następujący: w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18:00. W tym dniu jest tylko jedna Msza św.
  2. W Wielki Piątek wieczorna liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.
  3. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów
    wielkanocnych w Kościele.Na stronie internetowej można znaleźć schemat modlitwy poświęcenia pokarmów w domach. Pokarmy święcimy w poranek Niedzieli Zmartwychwstania, aby wspólnie spożyć śniadanie. Poświęcenie pokarmów i modlitwę niech poprowadzi Ojciec domu lub Matka lub też inna osoba. Liturgia Wigilii Paschalnej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20:00. Informujemy, że w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny w naszym kościele nie będzie Mszy św. godz. 6:00 rano. Pozostałe Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i Adoracji Krzyża. Składamy podziękowania za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wyrażamy naszą wdzięczność za ofiary złożone jako jałmużna wielkopostna na rzecz Caritas, oraz za ofiary złożone dla naszego kościoła I klasztoru. Niech Dobry Bóg hojnie Wam błogosławi.

Komentowanie jest wyłączone