Niedziela Męki Pańskiej – 14 kwietnia 2019

  1. Rozpoczęliśmy doroczne rekolekcje wielkopostne. Potrwają do Wielkiej Środy włącznie. Nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy św. o godz.: 9:00, 15:30 i 19:00. Ofiary zbierane na tacę przez wszystkie dni rekolekcyjne przeznaczone będą na dokończenie Domu bł. Aniceta — jałmużnika, który jest przy naszym Klasztorze w Warszawie. Każdego dnia przychodzi na zupę od 250 do 300 osób którzy są obsługiwani przez 70 wolontariuszy.
  2. W naszym kościele spowiedź w Wielkim Tygodniu, będzie: w czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) w godz. od 6:00 do 20:00; w Wielki Czwartek od 6:00 do 17:30. W południe od godz. 12:30 do 13:30 będzie przerwa na życzenia z okazji Dnia Kapłanów; w Wielki Piątek od 6:00 do 17:30. Informujemy, że w naszym kościele nie będzie tzw. Nocy Konfesjonałów; w ramach tejże akcji duszpasterskiej wyznaczone są inne kościoły w śródmieściu Lublina; w Wielką Sobotę spowiadamy od 6:00 do 19:30.
  3. Program celebracji Triduum Paschalne jest następujący: w Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18:00, po zakończeniu Eucharystii zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy, która będzie w korytarzu bocznym klasztoru. Wejście do ciemnicy od strony furty. Adoracja potrwa do godz. 22:00, przypominamy, że w tym dniu jest tylko jedna Msza św., informujemy, iż w katedrze Msza św. Krzyżma odprawiona będzie o godz. 10:00; w Wielki Piątek zapraszamy do naszego kościoła o godz. 7:00 na wspólną Liturgię Godzin. Wieczorna liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. adoracja Pana Jezusa w Grobie trwać będzie do godz. 22:00; przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły; w Wielką Sobotę ponownie zapraszamy do naszego kościoła o godz. 7:00 na wspólną Liturgię Godzin, od godz. 8:00 można przynosić pokarmy do poświęcenie na stół wielkanocny. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20:00, Prosimy przynieść świece.
  4. Informujemy, że w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 6:00 rano. Pozostałe Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalów i Adoracji Krzyża. Składamy podziękowania za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wyrażamy naszą wdzięczność za ofiary złożone jako jałmużna wielkopostna na rzecz Caritas, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Dziecięcej Grupy Modlitwy św. o. Pio, ubogich oraz za ofiary złożone dla naszego kościoła i klasztoru. Niech Pan Bóg hojnie Wam błogosławi.

Komentowanie jest wyłączone