Niedziela Chrztu Pańskiego 2016 r.

1. Dziś w Niedzielę Chrztu Pańskiego w Kościoła kończymy okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły. Dzisiejsze święto przypomina nam, że w chwili chrztu św. to zbawcze wydarzenie staje się przełomowym momentem naszej osobistej duchowej biografii. Chrzest św. jest fundamentem całego naszego życia chrześcijańskiego. Jezus Chrystus – jako Początek i Koniec całych ludzkich dziejów – sprawił, że 1050 lat temu na polskiej ziemi został postawiony krzyż, a Książe Mieszko I przyjął chrzest św. Od tego momentu mówimy o Polsce jako „narodzie ochrzczonych”, o „chrzcie narodu”, a więc o Chrzcie Polski. W tym roku obchodzimy Jubileusz 1050-lecia tego wydarzenia. Obchodzić jubileusz Chrztu Polski to świadczyć własnym życiem o Chrystusie. Takie odważne świadectwo złożyli katolicy polscy w 1966 roku, w czasie obchodów milenijnych. Pomogła w tym dziewięcioletnia Wielka Nowenna. Jej główne hasło jest wciąż aktualne: „Wierność Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i jego Pasterzom”. Ogromna praca duchowa, towarzysząca Millennium Chrztu, zakończyła się uroczystościami na Jasnej Górze 3 maja 1966 roku. Po pięćdziesięciu latach pasterze Kościoła w Polsce ponowią ten akt na Jasnej Górze 3 maja 2016 roku, zawierzając Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami naszej duchowej Matce i Królowej.

2. W dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego w naszym kapucyńskim kościele na Poczekajce, podczas Mszy św. o godz. 1300, trzech naszych współbraci kapucynów złoży swoją profesję wieczystą. Otoczmy tych młodych braci naszą serdeczną modlitwą

3. Pragniemy podzielić się z Wami radosną nowiną, iż dnia 7 stycznia rozpoczęła się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w klasztorach męskich Archidiecezji Lubelskiej. Do naszego klasztoru przybędzie 18 stycznia.

4. Kościół Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej zaprasza dziś na godz. 1845 na staropolskie kolędowanie w ramach cyklu: „wieczory muzyczne w kościele pobrygidkowskim”.

5. Za okazaną hojność i wszelkie formy wsparcia klasztoru i dzieł misyjnych składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Komentowanie jest wyłączone