Niedziela Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2013

1. W dniu dzisiejszym trzech braci kleryków złożyło profesję wieczystą. Uroczystość ta odbyła się w kościele na Poczekajce. Życzymy braciom łaski wytrwania na całe życie.

2. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii zagości zielony kolor szat i rozpoczniemy pierwszy tydzień zwykły roku liturgicznego.

3. W piątek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Polecajmy tę ważną sprawę jedności uczniów Chrystusa w naszych modlitwach. Kto w czasie trwania Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan uczyni cokolwiek dla jedności w postaci modlitwy, postu, jałmużny, studium i weźmie udział w jego zakończeniu w dniu 25 stycznia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnej rodziny Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Lubelskiej otwiera Ośrodek Wspomagania Rodziny. Będzie on funkcjonował od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 19:00 w Lublinie przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica. Na osoby zainteresowane czeka wykwalifikowana kadra psychologów, pedagogów i doradców życia rodzinnego. Porady udzielane są bezpłatnie. Szczegółowy plan pracy podany jest na plakacie przy wyjściu z kościoła.

5. W bieżącym roku mija 150 lat od wybuchu Powstania Styczniowego. Ten ważny zryw niepodległościowy obchodzony jest w Lublinie przez okolicznościowe sympozja naukowe, nabożeństwa, wystawy i poświęcenia pomników. Również nasza świątynia włącza się w program obchodów jubileuszowych. W przyszłą niedzielę, 20 stycznia, podczas Mszy św. o godz. 11.30 uczcimy rocznicę powstania, modląc się za poległych o wolność Ojczyzny jak też o jej pomyślność w naszych czasach, aby panowały w niej pokój, sprawiedliwość, prawda i jedność. Serdecznie zapraszamy.

6. Wszystkim ofiarodawcom naszego kościoła i klasztoru składamy serdeczne „Bóg zapłać” i odwzajemniamy modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone