Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopad 2016 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny w Kościele. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. W Polsce realizowany jest program duszpasterski na lata 2013-2017 zatytułowany „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. Hasłem na rok 2016/2017 będą słowa: „Idźcie i głoście”. Będziemy przeżywać go pod szczególnym patronatem Matki Bożej Fatimskiej, w związku z 100. rocznicą objawień. Wyzwaniem staje się dla nas także Rok Świętego Brata Alberta, w związku z 100. rocznicą śmierci „Brata naszego Boga”.

2. Przyszła niedziela 27 listopada jest pierwszą niedzielą Adwentu, która rozpoczyna czas przygotowania na przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie jest podtrzymaniem pięknej polskiej tradycji. W niedzielę śpiew rozpoczynamy o godz. 540, natomiast w ciągu tygodnia przez cały Adwent, nabożeństwo rozpocznie się o godz. 600. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 600i o godz. 630. Msza św. Roratnia z rozważaniem maryjnym sprawowana będzie o godz. 620.

3. Od przyszłej niedzieli wznawiamy o godz. 1830, wspólnie śpiewane Nieszpory.

4. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Z okazji tego święta społeczność Kościoła na całym świecie pamięta o młodych osobach konsekrowanych i siostrach, które wybrały życie całkowicie skupione na kontemplacji.

5. We wtorek 22 listopada Kościół obchodzi wspomnienie św. Cecylii. Należy ona do najsłynniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Żyła na przełomie II i III w. Jako młoda dziewczyna, złożyła ślub czystości. Mimo iż zmuszono ją do małżeństwa z poganinem, nie złamała swego przyrzeczenia, lecz pozyskała dla Chrystusa swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską. Św. Cecylia jest patronką muzyki i śpiewu kościelnego. Zachęcamy do większego angażowania się w liturgię, szczególnie poprzez śpiew.

6. W środę przypada dwudziesty trzeci dzień miesiąca. Zapraszamy więc na nowennę do św. o. Pio. Wieczorną Mszę św. poprzedzi o godz. 1800 nabożeństwem przygotowanym przez Grupę Modlitwy. Następnie wspólnie odmówimy różaniec za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. O godz. 1900 wspólna Eucharystia za zmarłych i w intencjach nowennowych. Spisane podziękowania i prośby o wstawiennictwo św. ojca Pio można składać w zakrystii.

7. W zakrystii można już zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Opłatki zostały wypieczone przez nasze siostry Klaryski Kapucynki ze Szczytna. Włożyły w nie swoją pracę i dar modlitwy.

8. Wyrażamy naszą kapucyńską wdzięczność wszystkim dobroczyńcom kościoła i klasztoru. Pamiętamy o Was i Waszych rodzinach w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone