IX Niedziela zwykła – 3 czerwiec 2018 r.

1.  W Warszawie, przy Centrum Opatrzności Bożej, po raz jedenasty trwa ogólnopolskie Święto Dziękczynienia. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa: „Dziękujmy za Niepodległość”. W kościołach całej Polski zbierane są ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

2.  Trwamy w oktawie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Stanowi ona dobrą okazję do pogłębienia osobistej pobożności eucharystycznej i oddawania czci Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. Możemy to czynić poprzez codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz adorację w kaplicy bocznej naszego kościoła.

3.  Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym, które stanowi odpowiednią pomoc w formacji duchowej własnego serca. W naszym kościele, codziennie o godz. 1830 wspólnie śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmawiamy Akt Oddania, słuchamy krótkiego rozważania o świętości i otrzymujemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

4.  Piątek 8 czerwca kończy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego. Po Mszy św. o godz. 1900 wspólnota młodzieży Eleos zaprasza do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5.  W sobotę obchodzimy święto poświęcenia kościoła katedralnego w Lublinie.

6.  W przyszłą niedzielę 10 czerwca ulicami Lublina przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że żyję”. Organizatorami marszu są Fundusz Obrony Życia i Centrum Jana Pawła II. Rozpocznie go Msza św. o godz. 1500 na placu przed kościołem akademickim KUL. O godz. 1600 wyruszy marsz w kierunku Placu Zamkowego, zaś o godz. 1715 rozpocznie się tam piknik rodzinny, w ramach którego wystąpi Majka Jeżowska.

7.  Grupa modlitwy św. o. Pio,16 czerwca organizuje wyjazd w Krakowa – Łagiewnik na nocne czuwanie modlitewne. Zapisy w zakrystii kościoła.

8.  Przypominamy, że w kościele obowiązuje odpowiedni ubiór, który powinien być czysty, nienaruszający podstawowych zasad skromności. Strój ma wyrażać szacunek wobec Boga i osób, którzy przychodzą do świątyni na modlitwę lub przyjmują sakramenty. Szczególnie Msza św. ma charakter uroczysty, więc ubieramy się w sposób odświętny.

9.  Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone