IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 maj 2016 r.

1. Trwamy w oktawie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Stanowi ona dobrą okazję do pogłębienia osobistej pobożności eucharystycznej i oddawania czci Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Możemy to czynić poprzez uczestnictwo we Mszy św. oraz adorację w kaplicy bocznej naszego kościoła.

2. We wtorek 31 maja obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, które ma swoje korzenie w chrześcijańskim Wschodzie. Święto przypada w okresie między uroczystościami Zwiastowania Pańskiego i narodzenia św. Jana Chrzciciela. W ten sposób wspominamy spotkanie Mesjasza ze swoim poprzednikiem – Janem Chrzcicielem. Jest to także spotkanie dwóch matek: Maryi i Elżbiety. Do zakonu franciszkańskiego święto wprowadził św. Bonawentura w roku 1263.

3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym, które stanowi odpowiednią pomoc w formacji duchowej własnego serca. W naszej świątyni od środy codziennie o godz. 1830 wspólnie śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmawiamy Akt Oddania, słuchamy krótkiego rozważania i otrzymujemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

4. W czwartek – 2 czerwca przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się razem z bł. Honoratem o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1815.

5. W pierwszy piątek miesiąca 3 czerwca kończymy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego.

6. W pierwszą sobotę miesiąca 4 czerwca obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy do wspólnego uwielbiania Maryi w tajemnicy jest czystego serca po Mszy św. o godz. 900. W tym dniu przypada również odpust w naszej kapucyńskiej parafii na Poczekajce.

7. W sobotę 4 czerwca o godz. 2000 zapraszamy do naszego kościoła na koncert Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej wraz z zespołem. Koncert organizowany jest w ramach Lubelskiej Nocy Kultury 2016 roku.

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie oznaki życzliwości, wsparcie materialne i duchowe. Obiecujemy codzienną modlitwę z prośbą o obfite błogosławieństwo Boże dla naszych dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone