IV Niedziela zwykła – 31 styczeń 2016 r.

1. W najbliższy wtorek 2 lutego w Kościele obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. W tradycji polskiej zwane jest świętem Matki Bożej Gromicznej. Msze św. w naszym kościele celebrowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 1300, natomiast będzie Msza św. o godz. 1530. Na każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenia świec zwanych gromnicami.

2. W Kościele kończą się obchody Roku Życia Konsekrowanego. Dziękujmy Bogu za rzesze kobiet i mężczyzn, którzy w naszej Ojczyźnie należą do wielkiej rodziny osób prowadzących życie Bogu poświęcone. Ofiarnie pracują w kraju i poza jego granicami. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, dla zbawiennego pożytku wiernych, Metropolita lubelski – ks. abp Stanisław Budzik wskazał nasz kościół klasztorny, jako ten, w którym można zyskać odpusty związane z Rokiem Życia Konsekrowanego. Jeszcze, dziś, jutro i 2 lutego taki odpust można uzyskać.

4. W środę 3 lutego obchodzimy wspomnienie św. Błażeja. W naszym kościele po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa gardła świecami św. Błażeja.

5. Najbliższym czwartek jest pierwszym w miesiącu lutym. W tym dniu wyrażamy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 1815 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o nowe powołania do służby Bożej. Modlitwę ubogacimy treściami nauczania o. Honorata Koźmińskiego w ramach przygotowań do jubileuszu 100-lecia jego śmierci. Zachęcamy do różnych form modlitwy za wstawiennictwem Błogosławioenego.

6. W piątek 5 lutego wspominamy św. Agatę. Tradycyjnie w tym dniu ma miejsce obrzęd poświęcenia pieczywa, soli i wody, które mają chronić od pożarów i piorunów. Wstawiennictwa i pomocy św. Agaty wzywają kobiety karmiące oraz w chorobach piersi. W naszym kościele dokonamy obrzędu poświęcenia po każdej Mszy św. Jest to również pierwszy piątek, a więc jest to okazja do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zapraszamy na adorację po Mszy Św. o godzinie 1900. Zachęcamy również do ożywienia w sobie nabożeństwa pierwszych piątków.

7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do uwielbienia Maryi w tajemnicy jej Niepokalanego Serca. O godz. 900 Msza św. wotywna, a po Mszy św. wspólne uwielbienie Maryi.

8. Wyrażamy naszą wdzięczność wobec wszystkich naszych darczyńców. W naszej modlitwie prosimy, aby Wasza hojność była nagrodzona obfitym Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone