IV Niedziela zwykła, 2 luty 2014 r.

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Jezusa w świątyni, jest ikoną całkowitego oddania się osób konsekrowanych na służbę Bogu. Ten szczególny dzień modlitwy i refleksji ma dopomóc nam docenić dar życia konsekrowanego w Kościele. Dziękujmy Bogu za wszystkich, którzy odpowiadają z entuzjazmem na głos powołania. Dziękujmy za czterdzieści tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy w naszej Ojczyźnie należą do wielkiej rodziny osób prowadzących życie Bogu poświęcone. Ofiarnie pracują w kraju i poza jego granicami.

2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Błażeja. Pochodził z Cezarei Kapadockiej, był lekarzem. W czasie prześladowań chrześcijan cudownie uleczył syna pewnej kobiety, któremu gardło przebiła ość, uniemożliwiając oddychanie i groziło uduszenie. Dla upamiętnienia tego wydarzenia Kościół do dziś w dniu św. Błażeja błogosławi gardła świecami, zwanymi „błażejkami”. W naszym kościele po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa gardła świecami św. Błażeja.

3. W środę wspominamy św. Agatę. Należy ona do czterech wielkich dziewic i męczennic Kościoła, których wspomnienia wypadają w czterech kolejnych miesiącach. Są to: Cecylia – „dumna” (22 XI), Łucja – „świetlana” – (13 XII), Agnieszka – „czysta” (21 I) i wspomniana Agata – „dobra – szlachetnie urodzona” – (5 II). Tradycyjnie w dzień Jej wspomnienia poświęca się pieczywo, sól i wodę, które mają chronić od pożarów i piorunów. Wstawiennictwa i pomocy św. Agaty wzywają kobiety karmiące oraz w chorobach piersi. W naszym kościele dokonamy obrzędu poświęcenia wody, chleba i soli po każdej Mszy św.

4. Najbliższym czwartek jest pierwszym w miesiącu lutym. W tym dniu wyrażamy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej. O godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o nowe powołania do służby Bożej.

5. „Pierwszy piątek miesiąca jest okazją do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do ożywienia w sobie nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca i poświęcenia własnego życia Najświętszemu Sercu Jezusa.

6. Wyrażamy naszą wdzięczność wobec wszystkich naszych darczyńców. Niech Wasza hojność będzie nagrodzona obfitym Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone