IV Niedziela zwykła – 1 luty 2015 r.

1. Jutro 2 lutego w Kościele obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. W tradycji polskiej zwane jest świętem Matki Bożej Gromicznej. Msze św. w naszym kościele celebrowane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, natomiast będzie Msza św. o godz. 15.30. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia świec zwanych gromnicami.

2. Przypominamy, że w Kościele obchodzimy Rok Życia Konsekrowanego. Jutrzejsze święto jest dedykowane osobom konsekrowanym. Dziękujmy Bogu za rzesze kobiet i mężczyzn, którzy w naszej Ojczyźnie należą do wielkiej rodziny osób prowadzących życie Bogu poświęcone. Ofiarnie pracują w kraju i poza jego granicami. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.

3. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej, dla zbawiennego pożytku wiernych, Metropolita lubelski – ks. abp Stanisław Budzik wskazał nasz kościół klasztorny, jako ten, w którym można zyskać odpusty związane z Rokiem Życia Konsekrowanego.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na Mszę św. w intencji Pracowników Służby Zdrowia, Farmaceutów i Diagnostyków Laboratoryjnych naszej Archidiecezji, sprawowaną 2 lutego o godz. 18.00 w nowym Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej przy ul. Bursztynowej 20.

5. We wtorek 3 lutego obchodzimy wspomnienie św. Błażeja. W naszym kościele po każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa gardła świecami św. Błażeja.

6. W czwartek 5 lutego wspominamy św. Agatę. Tradycyjnie w tym dniu ma miejsce obrzęd poświęcenia pieczywa, soli i wody, które mają chronić od pożarów i piorunów. Wstawiennictwa i pomocy św. Agaty wzywają kobiety karmiące oraz w chorobach piersi. W naszym kościele dokonamy obrzędu poświęcenia po każdej Mszy św.

7. Najbliższym czwartek jest pierwszym w miesiącu lutym. W tym dniu wyrażamy naszą wdzięczność za dar Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 18.30 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o nowe powołania do służby Bożej.

8. Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca jest okazją do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do ożywienia w sobie nabożeństwa pierwszych piątków i sobót miesiąca.

W pierwszy piątek, po Mszy św. wieczornej, Wspólnota Młodzieży Eleos, gromadząca się przy naszym klasztorze prowadzi Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie ludzi młodych.

9. Wyrażamy naszą wdzięczność wobec wszystkich naszych darczyńców. W naszej modlitwie prosimy, aby Wasza hojność była nagrodzona obfitym Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone