IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) – 31 marca 2019

  1. Nabożeństwo adoracji Krzyża w najbliższą środę poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, początek o godz. 18:00. Zapraszamy również do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18:00  z kazaniem pasyjnym. W wielkopostne piątki są cztery nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze po Mszy św. o godz. 9:00 , drugie po Mszy św. o godz. 15:30, trzecie o godz. 18:00 i czwarte przygotowane przez młodzież ó godz. 19:30. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową potrwają do Wielkiej Środy włącznie.
  2. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: w pierwszy czwartek miesiąca godz. 18:15 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne z prośbą o nowe powołania do służby Bożej,
    w pierwszy piątek miesiąca jest okazja do wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne i całego świata,
    w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do uwielbienia Maryi w tajemnicy jej Niepokalanego Serca przeszytego mieczem boleści – o godz. 9:00 Msza św. wotywna, a po Eucharystii wspólne uwielbienie Maryi – Matki Bolesnej, w modlitwie różańcowej.
  3. Zachęcamy do czytania książek i prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: Niedziela i Góść niedzielny oraz nasze kapucyńskie:  Trzeźwymi bądźcie i Głos św. o. Pio. Można je nabyć w zakrystii naszego Kościoła.
  4. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na rzecz kościoła i klasztoru. Prosimy o składanie jałmużny wielkopostnej do skarbonek umieszczonych w kościele, w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Złożone ofiary przeznaczona są na cele charytatywne.
  5. Przeżywany Wielki Post niech będzie naznaczonym w Waszym życiu Bożym  błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone