IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14. 03. 2021 R.

  1. Dziś przeżywamy już czwartą niedzielę Wielkiego Postu, nazywaną niedzielą LAETARE, a to oznacza, że coraz bardziej zbliżają się święta wielkanocne. W dobrym przygotowaniu do świąt pomagają nam nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 18:15, a w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 9:30, 16:00, 18:00 i 19:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę do naszego kościoła.
  2. W tym tygodniu, w piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa – opiekuna św. Rodziny i Kościoła. Jest to też dzień imienin ks. Bp. Józefa Wróbla, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W naszym kościele Msze święte według porządku powszedniego.
  3. Jedną z praktyk wielkopostnych jest jałmużna, także ta przekazywana na potrzeby biednych. Przypominamy, że z ofiar ze skarbonki po lewej stronie dużych drzwi, podpisanej NA CHLEB ŚW. ANTONIEGO wspieramy codziennie Ubogich, którzy przychodzą do naszego klasztoru prosząc o pomoc.
  4. W zakrystii można nabyć prasę katolicką, GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA. Jest jeszcze GOŚĆ NIEDZIELNY z poprzedniej niedzieli, który w całości poświęcony jest osobie św. Józefa, z racji na ogłoszony przez papieża Franciszka ROK ŚW. JÓZEFA.
  5. My Bracia Kapucyni serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Dobrodziejom, Sympatykom i Przyjaciołom, tym którzy pamiętają o nas w trudnym czasie pandemii, i składają dary serca na nasz klasztor i kościół. Wszystkim Wam mówimy BÓG ZAPŁAĆ za wszelkie wsparcie materialne i duchowe.

Komentowanie jest wyłączone