IV Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca 2013

1. We wtorek 12 marca przewidziane jest rozpoczęcie konklawe, które ma dokonać wyboru następcy św. Piotra. Powierzajmy w modlitwie Kardynałów elektorów i prośmy o dar Ducha Świętego na czas wyboru nowego papieża. Zapraszamy do modlitwy w tej intencji koronką do Bożego miłosierdzia o godz. 15:00 i modlitwy różańcowej o godz. 18:30 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 18:00 i o 19:30. Gorzkie żale z nauką pasyjną – w niedziele o godz. 18:15. Rekolekcje wielkopostne odbędą się od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy.

3. Siostry i bracia z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zbierają do puszek ofiary na paczki świąteczne dla ubogich rodzin. Niech Bóg Wam wynagrodzi każdy gest wsparcia w wielkopostnych dziełach miłosierdzia.

U karmelitów bosych przy Ul. Świętoduskiej rozpoczyna się dziś nowenna przed odpustem św. Józefa. Msze św. z kazaniami będą celebrowane codziennie o godz. 11.30 i 18.00. Sumie odpustowej 19 marca, o godz. 18.00, będzie przewodniczył Ks. Dziekan Adam Lewandowski. Wspólnota karmelitańska serdecznie zaprasza.

5. W zakrystii kościoła do nabycia prasa katolicka.

Komentowanie jest wyłączone