IV Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2017 r.

1.  Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna 54 Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.Towarzyszy nam hasło „Pobudzeni Duchem Świętym na misję”. Papież Franciszek w swoim orędziu zaprasza do refleksji nad misyjnym wymiarem naszego powołania chrześcijańskiego.

2.  Jutro przypada uroczystość św. Stanisława. Biskup i męczennik jest patronem Polski, głównym patronem Archidiecezji Lubelskiej oraz naszej Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Św. Stanisław jest również patronem naszego Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika.Wszyscy, którzy chcieliby osobiście przekazać Czcigodnemu Solenizantowi – abp. Stanisławowi Budzikowi życzenia z okazji Jego imienin, zaproszeni są do Domu Arcybiskupów Lubelskich w poniedziałek, 8 maja w godz. Od 900 do 1200.

3.  W dniu 13 maja 2017 roku, wraz z całym Kościołem przeżywać będziemy 100. rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie. W maju 1917 roku, w „Dolinie Pokoju” – zaczęła ukazywać się Matka Najświętsza. W ciągu sześciu objawień zapowiedziała koniec wojny, ostrzegła przed widmem komunizmu, kolejną wojną oraz prześladowaniami Kościoła. Mówiła, że bardzo wielu ludzi idzie na wieczne potępienie, że trzeba się dużo modlić wynagradzać Bogu za grzechy. Świadkiem objawień była trójka fatimskich dzieci: Łucja (10 lat), Franciszek (9 lat) i Hiacynta (7 lat).Począwszy od 13 maja 1917 roku, Maryja ukazywała się im regularnie, aż do 13 października, prosząc o odmawianie różańca, nawrócenie i pokutowanie w intencji grzeszników. Matka Boża przekazała im orędzie, o którym św. Jan Paweł II powiedział, że „jest bardziej naglące i aktualne dzisiaj niż w roku 1917”, a papież Benedykt XVI zapewniał, iż „łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została już zakończona”.

4.  Obchody wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej w naszym kościele rozpoczniemy w piątek 12 maja nabożeństwem majowym o godz. 1830. Następnie o godz. 1900 odprawiona zostanie Msza św., a po jej zakończeniu dalsze wielbienie Maryi z różańcem w ręku. W sobotę 13 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 900, a po jej zakończeniu odbędzie się nabożeństwo fatimskie.

5.  Serdecznie zapraszamy do udziału z nabożeństwie majowym, które w naszym kościele odprawiane jest przez cały miesiąc o godz. 1830.

6.  Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe. Niech Pan Jezus, Wam i Waszym rodzinom hojnie błogosławi.

Komentowanie jest wyłączone