IV Niedziela Wielkanocna – 26 kwiecień 2015 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Przypominamy. że w całym Kościele papież Franciszek ogłosił Rok Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nasz kościół otrzymał przywilej odpustu zupełnego, który mogą uzyskiwać wierni, nawiedzając nasz kościół klasztorny. Zobowiązani są przez odpowiedni okres czasu „oddać się pobożnym rozważaniom”. Dobrą okazją jest adoracja Najświętszego Sakramentu, która powinna być zakończona wyznaniem wiary, Ojcze nasz oraz modlitwą do Matki Bożej. Odpust zupełny można ofiarować za zmarłych w czyśćcu. Taka możliwość jest aż do 2 lutego 2016 r.

2. We wtorek 28 kwietnia zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą uzdrowienia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą różańcową, po której o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza Święta. Po zakończeniu Eucharystii kontynuowana będzie modlitwa o uzdrowienia.

3. W najbliższy piątek 1 maja, który jest pierwszym piątkiem miesiąca rozpoczynamy miesiąc maj. Serdecznie zapraszamy do udziału z nabożeństwie majowym. które w naszym kościele odprawiane są przez cały miesiąc o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Maryi, słuchania rozważań w celu ugruntowania osobistej pobożności maryjnej. Również w I piątek, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienia, którą poprowadzą nasi bracia ponowicjusze.

4. Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 6 listopada 2014 r. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w roku 2015 zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja. Z prośbą o przeniesienie uroczystości na ten dzień, zwróciła się do Stolicy Apostolskiej Konferencja Episkopatu Polski. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku niedzielnego. Zwracamy się z prośbą, aby osoby które zamówiły intencje skontaktowały się z bratem obsługującym zakrystię.

5. Obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski rozpoczną się w piątek 1 maja I nieszporami. Mając na względzie tę wyjątkową sytuację i kierując się dobrem duszpasterskim wiernych. biskupi diecezjalni podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 1 maja.

6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe. Niech Pan Wam i Waszym rodzinom szczodrze błogosławi.

Komentowanie jest wyłączone