IV Niedziela Wielkanocna – 17 kwiecień 2016 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Towarzyszy nam hasło „Powołani do Miłosierdzia”. Papież Franciszek w swoim orędziu zatytułowanym: „Kościół matką powołań” zaprasza do refleksji nad rolą Kościoła w budzeniu, kształtowaniu i umacnianiu powołań. Kościół jest bowiem domem miłosierdzia i „ziemią”, na której powołanie kiełkuje, wzrasta i przynosi owoc.

2. W dniach 14-16 kwietnia 2016 r. odbyły się centralne uroczystości Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Miały one miejsce w Gnieźnie i Poznaniu. Głównymi punktami obchodów były: Celebracja Jubileuszowa w Ostrowie Lednickim; Eucharystia w Katedrze Gnieźnieńskiej; Uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego z Orędziem Prezydenta pana Andrzeja Dudy w Poznaniu; Eucharystia w Katedrze Poznańskiej; Uroczyste obrady Konferencje Episkopatu Polski w Gnieźnie i Poznaniu; Jubileuszowe Świętowanie pod hasłem: „Gdzie chrzest, tam nadzieja” na Stadionie w Poznaniu. W trakcie świętowania na stadionie podczas sprawowanej Eucharystii chrzest przyjęły dorosłe osoby. Uroczystości zwieńczyło uroczyste posłanie.

3. Obchody 1050. rocznicy chrztu Polskie w archidiecezji lubelskiej rozpoczną się dziś w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublin przy ul. Jana Pawła II 11. Uroczystości rozpoczną się Eucharystią o godz. 1800 pod przewodnictwem ks. bpa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski. Po Mszy św. odbędzie się premierowe wykonanie Oratorium Roberta Grudnia na Jubileusz Chrztu Polski: „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!”. Na zakończenie koncertu przewidziany jest artystyczny pokaz laserów – „Chrześcijańskie dzieje Polski”.

4. W sobotę 23 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość ku czci św. Wojciecha – głównego Patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W tym dniu przypada również dzień nowenny ku czci św. Ojca Pio. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 1800. Czytelnie wypisane intencje nowennowe można składać w zakrystii kościoła.

5. W dniach 22-24 kwietnia 2016 r. po raz osiemdziesiąty na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolskie spotkanie świata akademickiego. Tegoroczna pielgrzymka, odbywająca się pod hasłem „Wyprawa do źródła”, będzie przeżywana jako dziękczynienie polskiego środowiska akademickiego za 1050 lat Chrztu Polski.

6. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe. Niech Pan Wam i Waszym rodzinom szczodrze błogosławi.

Komentowanie jest wyłączone