IV Niedziela Wielkanocna – 11 maj 2014 r.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału z nabożeństwie majowym, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Maryi, słuchania rozważań w celu ugruntowania osobistej pobożności maryjnej.

2. W najbliższy wtorek 13 maja wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Fatimską. Troje małych dzieci – pastuszków, żyjących na krańcu Europy, w niewielkiej wiosce Fatimie, doświadczyło widzeń, spotkało anioła, a później Matkę Bożą. Dnia 13 maja 1917 roku dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie i dziewięcioletniemu Franciszkowi objawia się Matką Bożą. Zapowiada, że będzie się ukazywać im przez pół roku każdego trzynastego dnia kolejnego miesiąca. Objawienia powtarzają się regularnie. W tym czasie Maryja wzywa dzieci do modlitwy o nawrócenie grzeszników. Nawołuje do modlitwy różańcowej w intencji pokoju na świecie. Prosi także o szerzenie nabożeństwa do jej Niepokalanego Serca. Kluczowa wizja, którą dziś znamy jako „tajemnicę fatimską”, następuje 13 lipca 1917 roku. Jest to ciąg objawień przekazanych w jednym czasie, lecz później podzielonych na trzy części ze względu na treść. Pierwsza i druga część zawierają wezwanie do poświęcenia Rosji Maryi. Jeśli Rosja się nie nawróci, konsekwencje mogą być straszne, nastąpią wojny i prześladowania chrześcijan.

3. W środę 14 maja obchodzimy święto Macieja Apostoła, zaś w piątek 16 maja św. Andrzeja Boboli – męczennika i patrona Polski.

4. W najbliższą niedzielę 18 maja, po każdej Mszy św. nastąpi obrzęd namaszczenia dzieci olejami ku czci św. Feliksa z Cantalice – patrona dzieci. Zachęcamy rodziców i dziadków, aby przyprowadzili swoje pociechy do naszego kościoła przed ołtarz dedykowany pierwszemu świętemu Zakonu Kapucynów, aby otrzymać błogosławieństwo Boże przez pośrednictwo św. Feliksa.

5. Parafia św. Michała Archanioła zaprasza do uczestnictwa w „IV Maratonie Biblijnym”, który odbędzie się w dniach od 18 do 24 maja.

6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Waszą hojność niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem, o które prosimy w naszej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone