IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019

  1. W dniu dzisiejszym i jutro spowiedź w naszym Kościele będzie przez cały dzień od godz. 6.00 do godz. 20.00, natomiast w Wigilię Bożego Narodzenia ( we wtorek ) od godz. 6.00 do godz. 16:00.
  2. We wtorek wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będziemy odprawiali tylko do godz. 15:30. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy, która ma charakter religijny, gdyż jest pamiątką owej nocy, w której narodził się Jezus Chrystus. Dlatego wieczerzę powinniśmy rozpocząć wspólną modlitwą, następnie odczytać fragment Ewangelii (w tym roku prosimy, by był to prolog z Ewangelii św. Jana). Niech dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń będzie okazją do darowania sobie krzywd i urazów, do wzajemnego podziękowania za otrzymane od siebie dobro. O godz. 23:20 wspólnota naszego Klasztoru zaprasza na wspólną modlitwę Godz. Czytań , a o północy na Mszę świętą pasterską. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy świętej o godz. 6:00 rano. W Uroczystość św. Szczepana Msze święte będziemy odprawiali w porządku niedzielnym bez Mszy św. o godz. 6:00 z rana
  3. W piątek przypada Uroczystość św. Jana Ewangelisty odpust parafialny w Archikatedrze Lubelskiej Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11:30.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. O godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw, które w mijającym roku zawarły sakramentalny związek małżeński.
  5. W zakrystii można nabyć prasę katolicką, „Gość Niedzielny„ „,Niedziela„ w których można znaleźć piękne artykuły na temat Świąt Bożego Narodzenia. Są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne. Zapraszamy.
  6. Wkrótce pójdziemy z pokłonem do Żłobka na adorację nowo narodzonego Pana. Wspólnota Braci Kapucynów życzy wszystkim przychodzącym do tego Kościoła, aby ten święty czas umocnił Waszą wiarę i pomnożył miłość, otworzył serca na nadzieję, która nie zawodzi, mając w Bogu swoje źródło.

Komentowanie jest wyłączone