IV Niedziela Adwentu 21 grudnia 2014 r.

1. Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do 23 grudnia włącznie. Oprócz dzisiejszej niedzieli, nauki rekolekcyjne głoszone będą w poniedziałek i we wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.00; 15.30; 19.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i prosimy poinformować swoich domowników i znajomych o tym wydarzeniu.

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. młodzież gromadząca się przy naszym kościele rozprowadza pachnące sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji oraz innych inicjatyw młodzieży. Zachęcamy do wsparcia tego przedsięwzięcia. W zakrystii kościoła można zaopatrzyć się w opłatek i świece „Caritas” na stół wigilijny.

3.W najbliższy wtorek przypada 23 dzień miesiąca, który tradycyjnie jest poświęcony św. o. Pio. O godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci św. Stygmatyka. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy oraz składania intencji wstawiennictwu św. o. Pio.

4.Informujemy, że w poniedziałek i we wtorek w naszym kościele spowiedź rozpocznie się o godz. 6.00 i trwać będzie przez cały dzień, aż do godz. 20.00. Natomiast w wigilię 24 grudnia spowiedź zakończymy o godz. 16.00.

5. Wigilia Bożego Narodzenia, to w naszej polskiej tradycji dzień szczególny, naznaczony bogatymi obrzędami religijnymi. Zachęcamy do wierności tradycji, przez podkreślenie wyrzeczenia i umartwienia. Wieczerza wigilijna winna mieć charakter religijny i rodzinny, dlatego nie należy przy tej okazji spożywać alkoholu. W tym dniu w naszym kościele ostatnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 15.30. Po tej Mszy św. kościół zostanie zamknięty. Przypominamy, że w Wigilię nie będzie Mszy św. o 19.00.

6. Serdecznie zapraszamy do przeżycia w naszym kościele Pasterki. Przebieg tej uroczystej liturgii będzie wyglądał następująco:

– o godz. 23.20 odbędzie się procesja z figurą Dzieciątka Jezus do żłóbka, po zakończeniu której rozpocznie się liturgia Godziny Czytań,

– o 24.00 Msza św. Pasterska.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu braci ponowicjuszy i członków zespołu muzycznego, działającego przy naszym kościele w ramach grupy Odnowy w Duchu Świętym. Śpiew kolęd odbędzie się 26 grudnia (drugi dzień świąt Bożego Narodzenia), przed i po Mszy św. o godz. 11.30. Mszę św. i Koncert kolęd pragniemy dedykować wszystkim braciom i dobrodziejom naszego klasztoru i kościoła. Modlitwą i śpiewem pragniemy odwdzięczyć się wszystkim, którzy wspierają nas i dzieła charytatywne organizowane przy naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy.

8. W dni świąteczne – 25 i 26 grudnia tj. czwartek i piątek – nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 6.00, a więc pierwsza Msza św. odprawiona zostanie o godz. 7.00. Pozostałe Msze. św. celebrowane będą według porządku niedzielnego. Informujemy również, że w piątek 26 grudnia została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Komentowanie jest wyłączone