IV Niedziela Adwentu 18 grudzień 2016 r.

1.   Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do 20 grudnia włącznie. W poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 900; 1530 i 1900. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.Prosimy również o przekazanie informacji o rekolekcjach swoim domownikom i znajomym. Ofiary złożone na tacę w czasie rekolekcji przeznaczone będą na remont muru przykościelnego od strony ul. Krakowskie Przedmieście i ul. Kapucyńskiej.

2.  W zakrystii kościoła można zaopatrzyć się w opłatek i świece „Caritas” na stół wigilijny.

3.  W najbliższy piątek przypada 23 dzień miesiąca, który tradycyjnie jest poświęcony św. o. Pio. O godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci św. Stygmatyka. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy oraz składania intencji wstawiennictwu św. o. Pio.

4.  Informujemy, że od poniedziałku do piątku w naszym kościele spowiedź rozpocznie się o godz. 600 i trwać będzie przez cały dzień, aż do godz. 2000. Natomiast w Wigilię 24 grudnia spowiedź zakończymy o godz. 1600.

5.  Wigilia Bożego Narodzenia, to w naszej polskiej tradycji dzień szczególny, naznaczony bogatymi obrzędami religijnymi. Zachęcamy do wierności tradycji, przez podkreślenie wyrzeczenia i umartwienia. Wieczerza wigilijna winna mieć charakter religijny i rodzinny, dlatego nie należy przy tej okazji spożywać alkoholu. W tym dniu w naszym kościele ostatnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 1530. Po tej Mszy św. kościół zostanie zamknięty. Przypominamy, że w Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 1900.

6.  Serdecznie zapraszamy do przeżycia w naszym kościele Pasterki. Przebieg tej uroczystej liturgii będzie wyglądał następująco:

– o godz. 2320 odbędzie się procesja z figurą Dzieciątka Jezus do żłóbka, po zakończeniu której rozpocznie się liturgia Godziny Czytań,

–  o godz. 2400 Msza św. Pasterska.

7.  Bardzo serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu braci ponowicjuszy. Śpiew odbędzie się w dzień Bożego Narodzenia (25 grudnia), po Mszy św. o godz. 1130. Eucharystię i Koncert Kolęd pragniemy dedykować braciom i dobrodziejom naszego klasztoru i kościoła. Modlitwą i śpiewem chcemy odwdzięczyć się wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę i dzieła charytatywne organizowane przy naszej świątyni.

8.  W dni świąteczne – 25 i 26 grudnia tj. w niedzielę i poniedziałek – nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 600.Pierwsza Msza św. odprawiona zostanie o godz. 700. Pozostałe Msze. św. celebrowane będą według porządku niedzielnego.

Komentowanie jest wyłączone