III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

  1. Jutro 25 marca „obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego. Dzień 25 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Życia. Pamiętajmy o rodzicach oczekujących narodzin dziecka.
  2. W najbliższy wtorek 26 marca „Odnowa w Duchu Świętym spotyka się
    na comiesięcznym spotkaniu modlitewnym. Początek modlitw o godz. 16:00 .
  3. W środę 27 marca o godz. 18:30, BRACIA PONOWICJUSZE poprowadzą nabożeństwo adoracji Krzyża. Zapraszamy również do udziału w niedzielnym nabożeństwie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątek są cztery nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 9:00, drugie o godz. 16:00, trzecie o godz. 18:00 przygotowane przez grupy modlitewne działające przy naszym Kościele i ostanie przygotowane przez młodzież o godz. 19:30.
  4. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową 1 potrwają do Wielkiej Srody włącznie.
  5. Istnieją trzy skuteczne środki dotarcia do Boga: modlitwa, post i jałmużna. Ofiarowana jałmużna gładzi nasze grzechy. Można ją składać do skarbonek umieszczonych w kościele, czy bezpośrednio w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Prośmy również o ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  6. W tym roku organizujemy trzy pielgrzymki: W dniach od 4 do 15 maja do Korei i Japonii, od 9 do 16 września, pielgrzymkę do Ziemi Świętej oraz do sanktuarium w Fatimie w ( Portugalii ) od 11 do 18 października. Informatory o tych pielgrzymkach znajdują się w zakrystii. Szczegółowych informacji udziela o. Henryk Cieniuch.
  7. Zapewniamy Was o naszej codziennej braterskiej modlitwie jako wyraz wdzięczności za Waszą ofiarność na rzecz klasztoru i kościoła.

Komentowanie jest wyłączone