III Niedziela Wielkiego Postu – 23 marzec 2014 r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkiego Postu z racji dwudziestego trzeciego dnia miesiąca jest dniem modlitwy przez wstawiennictwo św. o. Pio. Wieczorna Msza św. o godz. 19.00 odprawiona będzie w intencjach składanych w ramach wotywy o św. Pio. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Jutrzejszy dzień 24 marca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Życia zaś we wtorek, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest obchodzony jako Dzień Świętości Życia. Pamiętajmy o rodzicach, szczególnie o mamach w stanie błogosławionym, oczekujących narodzin dziecka. Zachę-camy do ogarnięcia modlitwą także małżeństwa oczekujące na po-częcie nowego życia oraz do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. Msze św. w naszym kościele w tym dniu odprawiane będą według porządku dnia powszedniego.

3. We wtorek, 25 marca zapraszamy również do udziału w nabożeństwie z modlitwa o uzdrowienia, które rozpoczniemy o godz. 18.00 wspólnie odmawianym różańcem. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza Św., po której, adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie powierzać będziemy Bożemu Miłosierdziu nasze duchowe, moralne i fizyczne cierpienia.

4. W najbliższą środę zapraszamy ponownie na godz. 18.00 do wspólnej adoracji Krzyża. Nabożeństwo będzie mieć charakter zanoszenia błagalnych próśb do Chrystusa Ukrzyżowanego. Modlitewne prośby czytelnie napisane na kartkach można składać w zakrystii kościoła. Będą one odczytane w czasie nabożeństwa.

5. Oprócz środowych adoracji Krzyża, w ramach duchowej pracy wielkopostnej i przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II w naszym kościele:

– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.15 odprawione zostanie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;

– w każdy piątek Wielkiego Postu będą dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 18.00, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 19.30;

– rekolekcje wielkopostne odbędą się od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy.

6. Rok 2014 został ogłoszony Rokiem Rodziny. Papież Franciszek w październiku zwołuje Synod, którego tematem będzie rodzina. W dniach od 20 do 22 czerwca w Lublinie odbędzie się II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Przyjedzie do naszego miasta ponad 1500 osób z całej Polski. Już teraz organizatorzy proszą o pomoc i szukają rodzin, które przyjęłyby do swych domów duże rodziny z Polski. Konkretnie chodzi o trzy noclegi i trzy śniadania dla rodzin, które liczą od 5 do 10 osób.

7. Bracia kapucyni z Orchówka organizują sześciodniową pielgrzymkę na kanonizację błogosławionych papieży – Jana Pawła II i Jana XXIII. Organizatorzy posiadają jeszcze kilka wol-nych miejsce i szukają chętnych do skorzystania z okazji. Trasa pielgrzymki wiedzie przez Lublin. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowe klasztoru w Orchówku. Zainteresowani mogą uzyskać informacje telefonicznie, dzwoniąc bezpośredni do klasztoru w Orchówku.

8. Caritas Polska, w tym Caritas Archidiecezji Lubelskiej solidarnie włącza się w pomoc Ukrainie. W ramach Jałmużny Wielkopostnej rozpoczyna akcję „RODZINA RODZINIE”. Zachęcamy

Komentowanie jest wyłączone