III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marzec 2015 r.

1. Liturgiczny okres Wielkiego Postu jest zaproszeniem do pogłębienia naszej relacji z Bogiem, a szczególnie do doświadczenia Jego miłości, wyrażonej w tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W naszym kościele:

– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.15 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;

– w każdy piątek Wielkiego Postu są dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 18.00, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 19.30;

– w środy Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na liturgię adoracji Krzyża;

– rekolekcje wielkopostne od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy włącznie.

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej Franciszkański Zakon Świeckich zbiera ofiary do puszek w ramach jałmużny wielkopostnej na realizację swojej działalności statutowej. W imieniu FZŚ, Bóg zapłać za Waszą życzliwość i ofiarność.

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św., młodzież gromadząca się przy naszym kościele prowadzić będzie akcję sprzedaży palm na niedzielę palmową. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji majowych naszego duszpasterstwa. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

4. Karmelici bosi z ul. Świętoduskiej zapraszają na Nowennę i Odpust ku czci św. Józefa. Nabożeństwa nowenny są celebrowane o godz. 11.30 i 18.00. Suma odpustowa we czwartek 19 marca o godź. 18.00. Ponadto o 17.00 zostanie zaśpiewany Akatyst ku czci św. Józefa.

5. Przepraszamy za niedogodności związane z brakiem części ławek w kościele. Pierwsza partia ławek z głównej nawy została już odnowiona. W kolejnych tygodniach będziemy chcieli kontynuować renowację. Dziękujemy także za jałmużnę wielkopostną, która przeznaczona jest na cele charytatywne oraz za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za wszelką życzliwość nam okazywaną. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie za dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone