III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019

  1. Przeżywamy kolejny Adwent w naszym życiu, a jednocześnie Nowy Rok Liturgiczny, który wpisuje się w 3-letni program duszpasterski pod hasłem: ” Eucharystia daje życie”. Zapraszamy na Roraty, które są sprawowane w dni powszednie o godz. 6.20. Poprzedza je od godz. 6.00 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęci NMP. W związku z tym, nie ma Mszy św. o godzinie 6.00 i 6.30. W niedzielę Godzinki śpiewane są o godz. 5.40.
  2. Dzisiaj przygotowany jest kiermasz Bożonarodzeniowych rękodzieł wykonanych przez młodzież ze wspólnoty “Eleos”. W sprzedaży m.in. ozdoby choinkowe. Całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie misji i działalności wspólnoty.
  3. Jutro rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus i bezpośredni okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na Mszy św. o godz. 19.00
  4. W zakrystii naszego Kościoła można nabyć opłatki wigilijne i„ Świece Caritas„.Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. W dniu dzisiejszym o godz. 18.20 zapraszamy na modlitwę psalmami – na śpiewane Nieszpory.
  6. Rekolekcje Adwentowe w naszym kościele rozpoczną się 20 grudnia (piątek) a zakończą się 22 grudnia (niedziela). Słowo Boże będzie głosił o. Piotr Stasiński, kapucyn obecnie pracujący w Rzymie. Zapraszamy.
  7. Przy domu towarowym PeDeT obok klasztoru jest duży parking. Właściciel tego miejsca w niedzielę nie pobiera opłat.
  8. Klasztor wraz z biurem podróży OLIMP organizuje pielgrzymkę samolotową do Kazachstanu i Uzbekistanu w terminie od 22 maja do 2 czerwca 2020 roku. Program z informacjami dot. pielgrzymki można otrzymać w zakrystii naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  10. Dziękujemy z wszelkie dobro, za wsparcie materialne na różne akcje i życzymy wam odkrywania prawdy i trwania w Miłości Bożej.

Komentowanie jest wyłączone