III Niedziela Adwentu – 14 grudzień 2014 r.

1. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę jako wsparcie materialne dla Kościoła na Wschodzie. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

2. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza członków i sympatyków na Eucharystię celebrowaną w naszym kościele o godz. 13.00. Po Mszy św. w Sali tercjarskiej odbędzie się spotkanie z panią poseł dr Gabrielą Masłowską, która wygłosi prelekcję na temat: Pakiet klimatyczno-energetyczny i jego skutki dla gospodarki polskiej.

3. W całym Kościele papież Franciszek w pierwszą niedzielę Adwentu ogłosił Rok Życia Konsekrowanego. Ojciec Święty przyznał wszystkim kościołom klasztornym, w tym także naszemu kościołowi, przywilej odpustu zupełnego. Odpust mogą uzyskiwać wierni, którzy nawiedzą nasz kościół klasztorny i przez odpowiedni okres czasu „oddadzą się pobożnym rozważaniom”. Dobrą okazją jest adoracja Najświętszego Sakramentu, która powinna być zakończona wyznaniem wiary, modlitwą „Ojcze nasz” oraz modlitwą do Matki Bożej. Odpust zupełny można ofiarować za zmarłych w cierpiących w czyśćcu. Taka możliwość jest aż do 2 lutego 2016 r., tj. do zakończenia Roku Życia Konsekrowanego. Papież Franciszek zachęca również do publicznego odmawiania Liturgii Godzin w kościele klasztornym. W niedzielę o godz. 18.30, wspólnie śpiewamy Nieszpory. Przyłączcie się do naszej modlitwy.

4. Zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie. W ciągu tygodnia przez cały Adwent, nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 6.00, natomiast Msza św. Roratnia sprawowana jest o godz.6.20.

5. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele rozpoczną się w przyszłą tj. IV niedzielę Adwentu. Potrwają do wtorku 23 grudnia.

6. W zakrystii kościoła można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do pielęgnowania pięknych polskich tradycji adwentowych, wigilijnych i bożonarodzeniowych.

7. Wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym dobroczyńcom. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary i wspieranie akcji niesienia pomocy potrzebującym. Pamiętamy o Was w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone