III NIEDZIELA ADWENTU – 13. 12. 2020 R.

  1. Dziś trzecia niedziela adwentu i 13 grudnia, pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie wspominając tragiczne wydarzenia z naszej najnowszej historii. Przypominamy, że w adwencie w naszym kościele Roraty są sprawowane w dni powszednie o godz. 6:20. Poprzedza je od godz. 6:00 śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęci NMP. W związku z tym, nie ma Mszy św. o godzinie 6:00 i 6:30. W niedzielę Godzinki śpiewane są o godz. 5:40, a modlitwa psalmami czyli śpiewane nieszpory o godz. 18:20. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w tym szczególnym adwentowym czasie.
  2. W środę 16 grudnia rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus i bezpośredni okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Modlitwy nowennowe będą odmawiane na Mszy św. o godz. 19.00.
  3. W tym roku wyjątkowo z racji na pandemię w naszym kościele nie będzie rekolekcji adwentowych, ale zapraszamy wszystkich na codzienne Msze Święte i zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, aby na Boże Narodzenie oczyścić i przygotować swoje serce.
  4. W zakrystii naszego Kościoła można nabyć poświęcone opłatki wigilijne i Świece Caritas. Dochód ze sprzedaży opłatków jest wsparciem w tym trudnym czasie dla naszego klasztoru oraz dla klasztoru Sióstr Kapucynek Klarysek w Szczytnie. Kupując natomiast świece wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. Bóg zapłać wszystkim Wam, którzy nawiedzacie nasz kościół w niedziele i w dni powszednie. Jesteśmy wdzięczni za Waszą obecność, modlitwę, życzliwość i wsparcie materialne. Odwdzięczamy się Wam naszą codzienną modlitwą, w której ogarniamy Was i wasze Rodziny. Na kolejny tydzień adwentowego czuwania życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Niepokalanej – Patronki adwentowego czuwania. 

Komentowanie jest wyłączone