III Niedziela Adwentu – 11 grudzień 2016 r.

1. W dzisiejszą III niedzielę Adwentu bracia i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zbierają ofiary do puszek jako wsparcie świąteczne dla ubogich rodzin. Zachęcamy Was do ofiarności i wspaniałomyślnego gestu miłosierdzia.

2. W ramach duchowego przygotowania do Świąt, zapraszamy do wspólnego śpiewania Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie, które ożywiają osobistą pobożność maryjną i dają okazję do podtrzymania pięknej polskiej tradycji. W niedzielę śpiew rozpoczynamy o godz. 540, natomiast w ciągu tygodnia śpiewamy Godzinki od godz. 600. Msza św. Roratnia z rozważaniem adwentowym sprawowana jest o godz. 620.

3. W naszym kościele, o godz. 1830, śpiewamy niedzielne Nieszpory. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jutro 12 grudnia godz. 1530 zostanie odprawiona Msza św., zaś po Eucharystii będzie nabożeństwo maryjne. We wtorek 13 grudnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 900, a po jej zakończeniu odbędzie się modlitewne wielbienie Maryi z różańcem w ręku. Przypominamy, że w Kościele przeżywamy Rok Fatimski.

5. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele rozpoczną się w IV niedzielę Adwentu tj. 18 grudnia i potrwają do wtorku 20 grudnia włącznie. Poprowadzi je nasz współbrat Adam Zwierz wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę podczas wszystkich Mszy św., zaś w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 900; 1530 i 1900. Zachęcamy do wcześniejszego przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W ostatnim tygodniu najczęściej są długie kolejki. Wiele osób przyjeżdża z zagranicy i chce również przygotować się do godnego przeżycia świąt. Dajmy szansę naszym Rodakom.

6. W piątek 16 grudnia przypada 100 rocznica śmierci bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu rozpoczynamy Rok Dziękczynienia z osobę Błogosławionego i jego dzieło w Kościele. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem o. Honorata.

7. W zakrystii kościoła można zaopatrzyć się w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Zachęcamy do pielęgnowania pięknych polskich tradycji adwentowych, wigilijnych i bożonarodzeniowych. Opłatki wypiekane są przez nasze siostry klauzurowe Klaryski-Kapucynki. Są solidnie przygotowane i naznaczone pracą oraz modlitwą sióstr.

8. Serdecznie dziękujemy wszystkim dobroczyńcom naszego kościoła i klasztoru. Szczególną wdzięczność wyrażamy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz naszych braci z Białorusi.Każdego dnia zanosimy nasze modlitwy w Waszych intencjach.

Komentowanie jest wyłączone