II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019

l. Środą Popielcową rozpoczęliśmy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w naszym kościele w następujących nabożeństwach wielkopostnych:

  • w niedziele Wielkiego Postu o godz. 18:00 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;
  • w każdy piątek Wielkiego Postu są cztery nabożeństwa Drogi Krzyżowej: pierwsze po Mszy Św. o godz. 9:00, drugie po Mszy Św. o godz. 15:30, trzecie o godz. 18:00 prowadzone przez grupy działające przy naszym Kościele i czwarte z udziałem młodzieży o godz. 19:30;
  • w środy Wielkiego Postu o godz. 18:30 zapraszamy na liturgię adoracji Krzyża;
  • rekolekcje wielkopostne rozpocznę się w Niedzielę Palmową i potrwają do Wielkiej Środy włącznie.

2. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa. W tym dniu Msze św. w naszym Kościele będą sprawowane jak w zwykły dzień tj. O godz. 6.00,6.30,7.15 , 8.00,9.00,15.30 i o godz. 19.00

3. W najbliższą środę, 13 marca o godz. 18:00 adorację Krzyża poprowadzi wspólnota młodzieżowa „ELEOS,,

4. Dzisiaj w naszym Kościele na Mszy św. o godzinie 1300, trzech naszych współbraci przyjmie z rąk Ks. Arcybiskupa Stanisława Wielgusa święcenia diakonatu. Polecamy tych młodych zakonników Waszej modlitwie.

5. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek umieszczonych w kościele, w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Złożone ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne.

6. Przypominamy treść IV przykazania kościelnego. Brzmi ono: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”

7. W tym roku po raz piąty odbędzie się w Lublinie Ekstremalna Droga Krzyżowa podczas , której będzie rozważane Misterium Męki Pana Jezusa na sześciu trasach ,w nocy z 29 na 30 marca. Deklarację przejścia można składać do 29 marca do godz. 18:00 przez internet.

8. W zakrystii można nabyć prasę katolicką.

9. Ze szczerą wdzięcznością składamy podziękowania za ofiary złożone na rzecz kościoła i klasztoru. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie za braci i dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone