II Niedziela Wielkiego Postu – 21 luty 2016 r.

1. Druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „ad gentes” w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hasło tego dnia: „Miłosierni aż po krańce świata” zwraca uwagę, że misjonarze są apostołami miłosierdzia Bożego wobec tych, którzy jeszcze nie znają Chrystusa. Głoszenie Ewangelii jest pierwszym dziełem miłości miłosiernej. 2040 misjonarzy z Polski, w 97 krajach, każdego dnia staje się widomym znakiem miłosierdzia Boga i pomocnikami Chrystusa nauczając i pełniąc dzieła miłości bliźniego. Ośmielamy się prosić, byście nie ustawali w hojności, przekazując dzisiaj ofiarę do puszek na rzecz misji.

2. Najbliższy wtorek jest ostatnim w miesiącu lutym i jest to 23 dzień miesiąca. Dwie grupy działające przy naszym kościele przygotują nabożeństwo. Grupa Modlitwy św. o. Pio poprowadzi modlitwę nowennową, grupa Odnowy w Duchu Świętym przygotuje rozważania różańcowe. Wspólnie przygotują Eucharystię, a po Mszy św. grupa Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi dalszą adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy.

3. Liturgiczny okres Wielkiego Postu jest czasem zgłębiania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa w celu wydania godnych owoców pokuty i nawrócenia. W Roku Miłosierdzia i duchowego przygotowania do Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski, pomocą w osiągnięciu zamierzonych celów są nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele:

– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;

– w każdy piątek Wielkiego Postu są dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 1800, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 1930;

– w środy Wielkiego Postu o godz. 1800 zapraszamy na liturgię adoracji Krzyża;

– rekolekcje wielkopostne organizujemy od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy włącznie.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich pracowników lubelskiej służby zdrowia na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w kaplicy szpitalnej przy ul. Jaczewskiego 8, w dniach od 26 do 28 lutego. W piątek i sobotę nauki będą głoszone na Mszy św. o godz. 1900, zaś w niedzielę godz. 1800.

5. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na rzecz kościoła i klasztoru. W ostatnim czasie, dzięki Waszej ofiarności zakupiliśmy zastaw komputerowy z ekranem do wyświetlania tekstów pieśni religijnych i prezentacji multimedialnych. Zakup jest dość kosztowny. Dokonaliśmy go z myślą o ożywieniu śpiewu i głębszemu przeżyciu sprawowanej liturgii. Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Niech czas Wielkiego Postu będzie naznaczony w Waszym życiu obfitym Bożym błogosławieństwem.

Komentowanie jest wyłączone