II Niedziela Wielkiego Postu – 16 marzec 2014 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po zakończeniu każdej Mszy św. bracia ponowicjusze stoją przy wyjściu z kościoła, trzymając puszki, do których można złożyć ofiarę na Dzieła Pomocy Ad Gentes. Z pomocy tej organizacji kościelnej korzystają również nasi kapucyńscy misjonarze poprzez realizację różnych projektów misyjnych. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Liturgiczny okres Wielkiego Postu daje nam sposobność do zgłębiania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Czas ten pomaga w wydaniu godnych owoców pokuty i nawrócenia. Staje się dobrą okazją w duchowym przygotowaniu do kanonizacji bł. Jana Pawła II. W naszym kościele:

– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.15 odprawione zostanie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;

– w każdy piątek Wielkiego Postu będą dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 18.00, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 19.30;

– w środy Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na liturgię adoracji Krzyża;

– rekolekcje wielkopostne odbędą się od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy.

3. W najbliższą środę przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego. U Ojców Karmelitów jest to uroczystość powiązana z odpustem.

4. W najbliższą środę zapraszamy ponownie na godz. 1800 do wspólnej adoracji Krzyża. Nabożeństwo będzie mieć charakter przebłagalny za zniewagi wyrządzone Krzyżowi Chrystusa, na którym dokonało się nasze odkupienie. Można składać w zakrystii kościoła modlitewne intencje wynagradzające i błagalne. Będą one odczytane w czasie nabożeństwa.

5. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 Grupa Modlitwy im. ojca Pio spotka się w Sali pod klasztorem na wspólnej modlitwie i konferencji formacyjnej. Natomiast w najbliższą niedzielę o godz. 1900 odprawiona zostanie Msza św. w intencjach złożonych z prośbą o wstawiennictwo tego Świętego Kapucyna. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach.

6. Informujemy, że Biskupi dokonali wyboru przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z zakończeniem drugiej kadencji dotychczasowego przewodniczącego, abp Józefa Michalika. Nowym przewodniczącym został wybrany abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, zaś jego zastępcą abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki. Biskupi wyrazili wdzięczność abp Józefowi Michalikowi za 10 lat przewodniczenia Konferencji Episkopatu.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone jako jałmużna wielkopostna. Przeznaczone są na cele charytatywne. Z wielką wdzięcznością składamy podziękowania za ofiary złożone na rzecz kościoła i klasztoru. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie za dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone