II Niedziela Wielkiego Postu – 1 marzec 2015 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Po zakończeniu każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na Dzieła Pomocy Ad Gentes. Z pomocy tej korzystają również nasi kapucyńscy misjonarze. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

2. Liturgiczny okres Wielkiego Postu daje nam sposobność do zgłębiania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W naszym kościele:

– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.15 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;

– w każdy piątek Wielkiego Postu są dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 18.00, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 19.30;

– w środy Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na liturgię adoracji Krzyża;

– rekolekcje wielkopostne od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy włącznie.

3. Dyrekcja Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego serdecznie zaprasza na Drzwi Otwarte Szkoły, które odbędą się w niedzielę 8 marca w godzinach od 9.00 do 14.00.

4. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich pracowników służby zdrowia, farmaceutów i diagnostyków laboratoryjnych do udziału w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem: „Bóg jest większy”. Rekolekcje odbędą się w dniach 6,7 i 8 marca w kaplicy szpitalnej przy ul. Jaczewskiego 8.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. Pierwszy czwartek miesiąca jest dniem dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa. Zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo o godz. 18.30. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek miesiąca ma charakter wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Pierwsza sobota miesiąca jest wołaniem do Niepokalanego Serca Maryi o pokój, nawrócenie i zmianę obyczajów.

5. Przepraszamy za niedogodności związane z brakiem części ławek w kościele, które zostały oddane do renowacji. Powróciły już odnowione ławki do kaplicy adoracji. Gruntownej renowacji została poddana monstrancja. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na te cele. Z Waszą pomocą pragniemy sukcesywnie porządkować naszą świątynię. Dziękujemy za jałmużnę wielkopostną, która przeznaczona jest na cele charytatywne. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie i odprawianej Mszy św. za dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone