II Niedziela Wielkanocna 8 kwiecień 2018 r.

1.  Druga Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia kończy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Przed nami w liturgii Kościoła okres wielkanocny, który jest czasem radosnego zgłębiania misterium paschalnego Chrystusa i oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego.

2.  W dzisiejszą niedzielę o godz. 1830 wznawiamy wieczorną modlitwę Kościoła zwaną Nieszporami. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga psalmami.

3.  Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do ogarnięcia modlitwą także małżeństwa oczekujące na poczęcie nowego życia oraz do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka nienarodzonego. Msze św. w naszym kościele w tym dniu odprawiane będą według porządku dnia powszedniego.

4.  Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 1530 wspólnie odmówimy Różaniec, zaś w piątek 13 kwietnia spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 900, a po jej zakończeniu odbędzie się wielkanocne wielbienie Maryi – Oblubienicy Ducha Świętego z różańcem w ręku.

5.  W najbliższą sobotę 14 kwietnia w Janowie Podlaskim, w dawnej katedrze diecezji podlaskiej, pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, będzie sprawowana Eucharystia i złożenie doczesnych szczątków dwóch zmarłych Biskupów Wygnańców. Arcybiskup Jan Marceli Gutkowski w 1843 r. wyjechał do Lwowa, gdzie zamieszkał w klasztorze franciszkanów. Zmarł 3 października 1863 r.i został pochowany na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.Kapucyn Piotr Paweł Beniamin Szymański, został biskupem podlaskim w 1856 r. Poprzez okres 10-letniego pasterzowania okazał się niestrudzonym pasterzem powierzonej sobie owczarni, przyczyniając się do jej znacznego rozwoju duchowego. Oddał diecezję opiece Matki Bożej i wprowadził nabożeństwa majowe, zainicjował rekolekcje parafialne i misje  ludowe, otaczał szczególną opieką prześladowanych w zaborze rosyjskim unitów. Po kasacie diecezji przez cara Aleksandra II w maju 1867 r. biskup Beniamin Szymański został 12 sierpnia 1867 r. wywieziony z Janowa Podlaskiego do Łomży i umieszczony w klasztorze kapucynów, gdzie zmarł 15 stycznia 1868 r.

6.  Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

7.  Serdecznie dziękujemy za przesłane życzenia świąteczne i złożone ofiary. Pamiętamy o Was w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone