II Niedziela Wielkanocna 3 kwiecień 2016 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia kończy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Przed nami w liturgii Kościoła okres wielkanocny, który jest czasem radosnego zgłębiania misterium zmartwychwstania Chrystusa i oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego. W Roku Miłosierdzia i duchowego przeżywania Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski mamy szczególną okazję do dziękczynienia za obecność i działanie Boga w Trójcyjedynemu w dziejach narodu polskiego.

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 1830 wznawiamy wieczorną modlitwę Kościoła zwaną Nieszporami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej uwielbiania Boga modlitwą pełną ducha, hymnami i psalmami.

3. Młodzież gromadząca się przy naszym kościele wraz z zespołem Eleos zaprasza do udziału i przeżycia modlitwy uwielbienia Boga za dar Jego miłosierdzia. Koncert chwały odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 1900.

4. W jutrzejszy poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą według porządku dnia powszedniego. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o dzieciach nienarodzonych. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest bowiem dniem Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego

5. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało Komunikat w sprawie pełnej ochrony życia człowieka. Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka. W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca tradycyjnie związany z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wraz z bł. Honoratem Koźmińskim. Początek nabożeństwa o godz. 1815.

7. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza w przyszłą niedzielę 10 kwietnia po Mszy św. o godz. 1300 do Sali Tercjarskiej obok kościoła na wykład prof. Mieczysława Ryby pt. „Znaczenie Chrztu Polski w historii Ojczyzny”.

8. Duszpasterze kościoła Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej przy ul. Narutowicza zapraszają na koncert: „Muzyczne Kolory Średniowiecza i Renesansu” w ramach cyklu: „Wieczory muzyczne w kościele Pobrygidkowskim”. Pierwsze spotkanie w niedzielę 10 kwietnia o godz. 1900.

9. Serdecznie dziękujemy za przesłane życzenia świąteczne i złożone ofiary. Pamiętamy o Was w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone