II Niedziela Wielkanocna – 27 kwiecień 2014 r.

1. Przez cały Wielki Post w naszym kościele przygotowywaliśmy się duchowo do przeżycia kanonizacji bł. Jana Pawła II. Ogłoszenie świętymi Jana Pawła II i Jana XXIII stało się dzisiaj faktem. Zapraszamy do dziękczynienia za ten wielki akt w dziejach Kościoła i narodu polskiego. Uczczeniem świętego Jana Pawła II będzie wieczorny „Koncert Chwały” po Mszy św. o godz. 19.00. Koncert został przygotowany przez Grupa Odnowy w Duchu Świętym i Młodzieżowy Zespół Muzyczny ELEOS.

2. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym CARITAS POLSKA. Zachęcamy do złożenia ofiar do puszek na „Fundusz Caritas”.

3. Jutro 28 kwietnia odbędzie się liturgiczny obchód Uroczystości ku czci św. Wojciecha – głównego patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

4. W czwartek – 1 maja – wspominamy św. Józefa Robotnika. Opiece Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny polecamy wszystkich pracujących. Prosimy również o pracę dla bezrobotnych i nowe miejsca pracy w naszym kraju. W tym dniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się więc o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. Pierwszego maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Maryi, słuchania rozważań w celu ugruntowania osobistej pobożności maryjnej.

6. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu maju. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa i wynagradzania za grzechy własne i grzechy popełniane w naszym Narodzie.

7. W sobotę 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Dawniej mówiono Królowej Korony Polskiej. W tym dniu przypada również 223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Sens tej uroczystości i naszej modlitwy wyznacza z jednej strony historia Polski, z drugiej zaś historia Kościoła. Król Jan Kazimierz w czasach potopu szwedzkiego „obrał Najświętszą Maryję Pannę na Patronkę i Królową naszej Ojczyzny”. 3 maja 1791 roku została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie Konstytucja, która swą treścią wyrażała najgłębsze pragnienia, tęsknoty i modlitwy polskiego narodu. Duch tejże Konstytucji jest wciąż żywy i zagrzewa polskie serca do rzetelnej refleksji nad obecnym kształtem prawodawstwa w naszym państwie oraz tendencjach w uchwalaniu nowych norm prawnych.

8. Serdecznie dziękujemy za przesłane życzenia świąteczne, za wszystkie złożone ofiary. Waszą hojność niech Pan Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem, o które my staramy się wyprosić naszą modlitwą.

Komentowanie jest wyłączone