II Niedziela Wielkanocna 23 kwietnia 2017 r.

1.  Druga Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia kończy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Przed nami w liturgii Kościoła okres wielkanocny, który jest czasem radosnego zgłębiania misterium paschalnego Chrystusa i oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego. W Jego mocy mamy iść i głosić Ewangelię współczesnemu światu.

2.  W dzisiejszą niedzielę o godz. 1830 wznawiamy wieczorną modlitwę Kościoła zwaną Nieszporami. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uwielbiania Boga hymnami i psalmami. Nieszpory poprzedzi nabożeństwo nowennowe ku czci św. o. Pio. Rozpocznie się o godz. 1800.

3.  Obchód liturgiczny uroczystości ku czci św. Wojciecha – biskupa i męczennika został przeniesiony na dzień jutrzejszy. Św. Wojciech jest głównym patronem Polski i Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Oddając cześć Patronowi, pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i sprawujących w niej władzę.

4.  Jutro w naszym kapucyńskim klasztorze w Zakroczymiu rozpocznie się Kapituła Namiotów. Ma ona charakter spotkania braterskiego, na którym będą omawiane ważne tematy dotyczące życia kapucynów. Prosimy o modlitewne wsparcie tego wydarzenia.

5.  Społeczność XXIX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Lipowej 25 zaprasza jutro 24 kwietnia na Dzień Otwartych Drzwi.

6.  Najbliższy wtorek jest ostatnim w miesiącu kwietniu. Zapraszamy na nabożeństwo z modlitwą uzdrowienia. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 1800 adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Różaniec odmówimy o 1830, po którym w intencji uczestników zostanie odprawiona Msza św., a po Eucharystii dalszy ciąg modlitwy uzdrowienia i adoracji Najświętszego Sakramentu.

7.  W dniach od 14 do 21 października organizujemy samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy, program oraz szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w pielgrzymce można uzyskać w zakrystii kościoła lub u o. Henryka Cieniucha.

8.  Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

9.  Serdecznie dziękujemy za przesłane życzenia świąteczne i złożone ofiary. Pamiętamy o Was w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone