II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019

  1. Dzisiaj w naszym Kościele po Mszy św. o godz. 19.00, młodzież z Zespołu “Eleos” i nasi Bracie Klerycy zaśpiewają Akatyst, jeden z najstarszych hymnów ku czci Bogarodzicy, którego historia sięga V wieku. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziś w całym Kościele w naszej Ojczyźnie zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W czwartek 12 grudnia w wigilię dnia Fatimskiego serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.30 i na różaniec po Eucharystii. Natomiast 13 grudnia na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 8.40 na Mszę św. o godz. 9.00 a po Eucharystii na Różaniec.
  4. W czwartek 12 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Gwadalupe.
  5. Dziękujemy dorosłym i młodzieży za liczny udział we Mszy Świętej roratniej, którą odprawiamy w dni zwykłe o godz. 6.20.
  6. Rekolekcje Adwentowe w naszym kościele rozpoczną się 20 grudnia (piątek) a zakończą się 22 grudnia (niedziela). Słowo Boże będzie głosił o. Piotr Stasiński, kapucyn obecnie pracujący w Rzymie.
  7. W zakrystii naszego Kościoła można nabyć opłatki wigilijne i„ Świece Caritas„.Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz Bożonarodzeniowych rękodzieł wykonanych przez młodzież ze wspólnoty “Eleos”. W sprzedaży m.in. ozdoby choinkowe. Całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie misji i działalności wspólnoty.

Komentowanie jest wyłączone