II Niedziela Adwentu – 7 grudzień 2014 r.

1. W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce tematem wiodącym jest wezwanie do nawrócenia i wiary w Ewangelię. Natomiast w całym Kościele papież Franciszek ogłosił Rokiem Życia Konsekrowanego. Ojciec Święty przyznał wszystkim kościołom klasztornym, w tym także naszemu kościołowi, przywilej odpustu zupełnego. Odpust mogą uzyskiwać wierni, którzy nawiedzą nasz kościół klasztorny i przez odpowiedni okres czasu „oddadzą się pobożnym rozważaniom”. Dobrą okazją jest adoracja Najświętszego Sakramentu, która powinna być zakończona wyznaniem wiary, Ojcze nasz oraz modlitwą do Matki Bożej. Odpust zupełny można ofiarować za zmarłych w czyśćcu. Taka możliwość jest aż do 2 lutego 2016 r., tj. do zakończenia Roku Życia Konsekrowanego. Papież zachęca również do publicznego odmawiania Liturgii Godzin w kościele klasztornym. Zapraszamy w niedzielę o godz. 18.30, na wspólnie śpiewane Nieszpory.

2. Jutro, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00, natomiast będzie Msza św. o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia najświętszej Maryi Panny, przygotowane przez naszych braci ponowicjuszy. Uroczysty śpiew Akatystu rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie nabożeństwa bracia odnowią swoją profesję zakonną i oddadzą się w opiekę Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. Zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie. W ciągu tygodnia przez cały Adwent, nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 6.00, natomiast Msza św. Roratnia sprawowana jest o godz. 6.20.

4. W najbliższy piątek 12 grudnia godz. 19.00 odprawiana będzie Msza św. w intencji zmarłych polecanych w różnych nowennach.

5. Rekolekcje adwentowe w naszym kościele rozpoczną się w IV niedzielę Adwentu tj. 21 grudnia i potrwają do 23 grudnia.

6. W zakrystii kościoła można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do pielęgnowania pięknych polskich tradycji adwentowych, wigilijnych i bożonarodzeniowych.

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej z siedzibą przy ul. Krakowskie Przedmieście 1, prowadzi zapisy do uczestnictwa w Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé, które odbędzie się w dniach od 29 grudnia 2014 roku do 2 stycznia 2015 roku w Pradze.

8. Bracia i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w dniu dzisiejszym po Mszy św. prowadzą adwentową zbiórkę ofiar na rzecz ubogich. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

9. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim dobroczyńcom naszego kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary i inne dary materialne oraz duchowe. Pamiętamy o Was i Waszych rodzinach w naszej braterskiej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone