I Niedziela Wielkiego Postu – 9 marzec 2014 r.

1. Katolickie Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II zaprasza po Mszy św., o godz. 13.00 do Sali tercjarskiej gdzie odbędzie się prelekcja pani poseł dr Gabrieli Masłowskiej na temat: Czy Polska jest w stanie sprostać wyzwaniom społecznym i gospodarczym.

2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem rekolekcji ewangelizacyjnych w archikatedrze lubelskiej. Towarzyszy im peregrynacja krzyża. W ostatnich tygodniach została przygotowana kopia słynącego łaskami Krzyża Trybunalskiego. Umieszczone są w niej relikwie Krzyża Świętego będące od niedawna w posiadaniu archidiecezji lubelskiej. Ostatni dzień rekolekcji skupiony jest wokół wyboru Jezusa i nowego życia z Bogiem.

3. Liturgiczny okres Wielkiego Postu jest darem, który otrzymujemy od miłosiernego Boga, który ma na celu: przygotować nas do głębokiego przeżycia misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa; wydania godnych owoców pokuty i nawrócenia; duchowego przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Pomocą w osiągnięciu zamierzonych celów są nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele:

– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.15 odprawione zostanie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;

– w każdy piątek Wielkiego Postu będą dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 18.00, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 19.30;

– w środy Wielkiego Postu o godz. 18.00 zapraszamy na liturgię adoracji Krzyża;

– rekolekcje wielkopostne odbędą się od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy.

4. W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej adoracji Krzyża. Nabożeństwo będzie mieć charakter dziękczynienia za Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się nasze odkupienie. Można składać w zakrystii kościoła modlitewne intencje wdzięczności za Krzyż. Będą one odczytane w czasie nabożeństwa.

5. W czwartek 13 marca przypada pierwsza rocznica wyboru papieża Franciszka. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji, prosząc o mądrość ewangeliczną w posłudze pasterskiej całemu Kościołowi.

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Lubelskiej zaprasza wszystkich Pracowników Służby Zdrowia, Farmaceutów i Diagnostów Laboratoryjnych do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się od 14 do 16 marca o godz. 19.00 w kościele przy ul. Staszica. Tematem rekolekcji będzie: Strażnicy życia w sanktuarium cierpienia.

6. Istnieją trzy skuteczne środki dotarcia do Boga: modlitwa, post i jałmużna. Zasadniczo odpuszczenie grzechów odbywa się w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Oprócz tego grzechy gładzi jałmużna. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek umieszczonych w kościele, czy bezpośrednio w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Złożone ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne.

7. Ojcowie Karmelici Bosi zapraszają do udziału w nowennie przed uroczystością św. Józefa. Początek nowenny 10 marca, zaś tematem przewodnim rozważań jest: „Święty Józef – Patron na nasze czasy”.

8. Istnieją trzy skuteczne środki dotarcia do Boga: modlitwa, post i jałmużna. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonek umieszczonych w kościele, czy bezpośrednio w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Złożone ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na rzecz kościoła i klasztoru. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie za dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone