I Niedziela Wielkiego Postu – 14 luty 2016 r.

1. Liturgiczny okres Wielkiego Postu jest darem, który otrzymujemy od miłosiernego Boga. Dar ten staje się również zadaniem do wykonania. Przeżywamy ten czas, w celu: zgłębiania misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa; wydania godnych owoców pokuty i nawrócenia w Roku Miłosierdzia; duchowego przygotowania do Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Pomocą w osiągnięciu zamierzonych celów są nabożeństwa wielkopostne. W naszym kościele:

– w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1815 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym;

– w każdy piątek Wielkiego Postu są dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Pierwsze o godz. 1800, drugie przygotowane przez młodzież o godz. 1930;

– w środy Wielkiego Postu o godz. 1800 zapraszamy na liturgię adoracji Krzyża;

– rekolekcje wielkopostne przewidziane są od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy włącznie.

2. W najbliższą środę 17 lutego o godz. 1800 zapraszamy do wspólnej adoracji Krzyża. Nabożeństwo będzie mieć charakter dziękczynienia za Krzyż Chrystusa, na którym dokonało się nasze odkupienie. Można składać w zakrystii kościoła modlitewne intencje wdzięczności za Krzyż i Boże miłosierdzie. Będą one odczytane w czasie nabożeństwa. Adorację przygotowuje Grupa Modlitwy św. o. Pio.

3. Istnieją trzy skuteczne środki dotarcia do Boga: modlitwa, post i jałmużna. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej. Dziś można złożyć ofiary do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbonek umieszczonych w kościele, czy bezpośrednio w zakrystii lub przy furcie klasztornej. Złożone ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne.

4. Przypominamy, iż Konferencja Episkopatu Polski, przyjęła nową treść IV przykazania kościelnego. Brzmi ono: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

5. Z wielką wdzięcznością składamy podziękowania za ofiary złożone na rzecz kościoła i klasztoru. Pamiętamy o Was w naszej codziennej modlitwie za dobrodziejów.

Komentowanie jest wyłączone