I Niedziela Adwentu – 27 listopad 2016 r.

1. Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, którego hasłem przewodnim są słowa: „Idźcie i głoście”. Będziemy przeżywać go pod szczególnym patronatem Matki Bożej Fatimskiej, w związku z 100. rocznicą objawień. Wyzwaniem staje się dla nas także Rok Świętego Brata Alberta, w związku z 100. rocznicą śmierci „Brata naszego Boga”.Kapucyni i siostry zakonne ze zgromadzeń założonych przez bł. Honorata Koźmińskiego będziemy przeżywać Rok Dziękczynienia w 100. rocznicą Jego śmierci. Błogosławiony zmarł 16 grudnia 1916 roku w Nowym Mieście n. Pilicą.

2. Adwent to czas wyciszenia i modlitwy. Wspólne śpiewanie Godzinek o Najświętszej Maryi Pannie jest podtrzymaniem pięknej polskiej tradycji. W każdą niedzielę Adwentu śpiew rozpoczynamy o godz. 540, natomiast w ciągu tygodnia przez cały Adwent, nabożeństwo rozpocznie się o godz. 600. W dni powszednie Adwentu nie będzie więc Mszy św. o godz. 600 i o godz. 630. Msza św. Roratnia z rozważaniem maryjnym sprawowana będzie o godz. 620.

3. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy o godz. 1830, wspólnie śpiewane Nieszpory.Wieczorną modlitwą będziemy wypraszać miłosierdzie Boże dla zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.

4. W najbliższy wtorek 29 listopada we wspólnotach franciszkańskich obchodzimy święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Jest to również ostatni wtorek miesiąca, stąd grupa Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do wspólnej modlitwy o uzdrowienie. Początek o godz. 1800, następnie różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 1900 rozpocznie się Msza św., po której kontynuowane będzie uwielbienie Jezusa z modlitwą o uzdrowienie.

5. We wtorek rozpoczynamy również nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rozważania nowennowe prowadzone będą podczas Mszy św. Roratniej o godz. 620.Już dziś zapraszamy do udziału w nabożeństwie Akatystu w wykonaniu naszych braci ponowicjuszy. Początek 8 grudnia o godz. 1815.W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 1900 będzie miał miejsce obrzęd ofiarowania się Maryi Niepokalanej przez młodzież skupioną w duszpasterstwie przy naszym kościele.

6. Pierwsze dni grudnia są zachętą do adwentowej odnowy duchowej. W czwartek pragniemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Początek nabożeństwa powołaniowego z bł. Honoratem o godz. 1815. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. wotywną o godz. 900, po której w kaplicy adoracji odmówimy modlitwy wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu po Mszy św. o godz. 1900, młodzież zaprasza do wspólnej adoracji i uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Pierwsza sobota miesiąca poświęcona jest Niepokalanemu Sercu Maryi. Ona pragnie ocalić jak najwięcej osób i chce naszego zaangażowani w dzieło wynagradzania za popełnione grzechy. Po Mszy św. o godz. 900 zapraszamy do wspólnego adwentowego uwielbiania Niepokalanej.

7. W zakrystii można już zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Opłatki zostały wypieczone przez nasze siostry Klaryski Kapucynki ze Szczytna. Różnią się od tych z super marketu. Siostry włożyły w nie swoją pracę i dar modlitwy.

8. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim naszym Dobroczyńcom. Pamiętamy o Was i Waszych rodzinach w naszej adwentowej modlitwie.

Komentowanie jest wyłączone